За даними Чернігівського центру контролю та профілактики хвороб, торік у Чернігівській області лептоспіроз виявили у 23 людей, всі вони вилікувалися. Цьогоріч за вісім місяців було 45 хворих, сім із них померли. Кількість хворих зросла через збільшення популяції гризунів, пояснює заступник гендиректора обласного центру контролю та профілактики хвороб Артем Ярошенко.
Артем Ярошенко розповів, що найчастіше переносниками збудника лептоспірозу є мишоподібні гризуни.
Вогнища лептоспірозу виявляють і у водоймах, каже Артем Ярошенко. В таких випадках там не можна купатися та напувати худобу.
Однак, як зазначила завідувачка інфекційного відділення Чернігівської міської лікарні №2 Іванна Олексієнко, заразитися лептоспірозом у водоймі можна тільки, якщо на тілі є пошкодження: рани чи подряпини. Якщо людина перехворіла один раз, не виключено, що вона інфікується повторно, але це буває рідко.
Головне, каже лікарка, вчасно звернутися за медичною допомогою і правильно діагностувати хворобу. Хоч за симптомами вона і схожа на ГРВІ, але вражає нирки та печінку. Лептоспіроз також вражає всі органи людини та всі системи її організму: як і серцево-судинну, так і неврологічну.
За матеріалами Суспільне Чернігів