З початком війни у Європі стартувала ініціатива Hospitality Helps, назва якої перекладається, як «Гостинність допомагає». Власники готелей у різних країнах Європи пропонують біженцям з України безкоштовне поселення терміном на 5 діб.
Ініціативу Hospitality Helps започаткували українки Ліда Несмачна та Софія Відман. Активістки об’єднали зусилля, щоб надати можливість біженцям, які виїжджають до Європи, отримати безкоштовне комфортне житло на перший час.
За 11 днів війни десятки українських родин з дітьми та літніми родичами уже заселилися в готелі у різних країнах ЄС. Ділимося трьома щемливими історіями.
Історія перша: Сергій, багатодітний батько з Борисполя
Сергій з родиною мешкає у Борисполі. 24 лютого він прокинувся о 5 ранку, почувши, як працює система ПВО. Згадує, що навколо все гуркотіло, а стіни будівлі здригалися від розривів. У родини було 15 хвилин на збори – скласти речі та посадити тварин у переноски.
Мінімальний запас води та їжі уже був підготовлений в машині, документи зібрані заздалегідь. Сергій продумав маршрут завчасно – так, щоб оминути центральні траси та багатогодинні затори. З-під Києва приїхали в готель під Буковелем, дорога зайняла 25 годин. Сподівалися, що потрапили у безпечне місце, натомість знов чули звуки повітряної тривоги та мали спускатися у сховища по декілька разів на ніч.
Сергій розповідає, що рідні його дружини мешкають у Маріуполі під постійними обстрілами, дім її сестри – частково зруйнований. Щоб урятувати дружину та дітей від нервового зриву, Сергій прийняв рішення виїхати до Європи. Вісім годин на кордоні – дорога до пункту призначення, і о 3 ночі родина заселилася в один з готелів, які приймають біженців за програмою Hospitality Helps.
Інші історії — у наступних публікаціях
Корисна інформація
Усі, хто потребують прихистку у Європі, можуть забронювати номер у готелі на потрібну дату та кількість діб на сайті Hospitality Helps. Ініціатива уже об’єднала готельєрів у Німеччині (Берлін, Мюнхен), Польщі (Варшава, Люблін, Катовіце, Краків), Молдові (Кишинів), Словаччині (Братислава), Чехії (Прага, Брно), Австрії (Відень), Угорщині (Будапешт, Дебрецен), Румунії (Бухарест, Клуж-Напока). Організатори запрошують власників готелів приєднуватися до ініціативи, та поступово розширюють мережу прихистків.
Розміщення у готелях для українських біженців безкоштовне, термін перебування – до 5 діб. Для заселення потрібно пред’явити паспорт або інший документ, що засвідчує громадянство та/або проживання в Україні. Трансфер до готелю не надається.