У Плисках Чернігівської області надають дозвіл на оформлення однієї й тієї ж земельної ділянки кільком людям.
Ми досить часто кидаємо гнівні слова на вищу владу і, здебільшого, справедливо. При цьому дивуємося, чому «на верху» приймають рішення (закони, підзаконні акти тощо), які іноді не лише суперечать здоровому глузду, а йдуть врозріз усталеним «нормам», що диктує нам життя. Але коли подібні рішення приймає влада на місцях, то назвати це якось гнівними епітетами — замало. Подібна ситуація сталася нещодавно в Плисківській територіальній громаді Чернігівської області.
Коли на сесії у Плисках окремі депутати місцевої ради справедливо висловили своє обурення щодо недоцільності прийняття рішень, які в подальшому обов`язково спровокують незрозумілу ситуацію і ускладнять життя селян через виникнення конфліктів між ними, голова сільської ради Марина Вірко відповіла, мовляв нічого вдіяти у цій ситуації неможливо, оскільки такі закони.
«Як же ж так? — обурився один з депутатів, — людина виготовила технічну документацію на конкретну земельну ділянку, сплатила за це немалі кошти, а ми своїм рішенням дозволяємо іншій людині оформлювати документи на цю ж ділянку землі. Чому ми так робимо?»
Виявляється, що навіть маючи на руках рішення сесії про надання дозволу на виготовлення технічної документації, людина жодним чином не може бути впевнена у тому, що коли вона принесе документи на затвердження, то не з’ясується, що ця земля вже має іншого власника. Прямо таки, як у тому прислів’ї: «хто перший встав – той краще всіх одягнувся». Заради справедливості варто зазначити, що цим часто грішать можновладці, бо їм абсолютно байдуже хто саме першим оформить землю, а хто заплатить кровно зароблені гроші за виготовлення документів і нічого натомість не отримає.
Подібне нахабство обурило навіть деяких депутатів з обойми Марини Вірко. Один із них не витримав і закликав колег не голосувати за дозволи, оскільки на деякі з земель сільська рада вже давала дозволи раніше.
«Ми так можемо давати по чотири дозволи на одну земельну ділянку. Люди заплатили гроші, виготовили проекти, які очікують експертизи і ми зараз знову надаємо дозволи», — сказав він.
На що Марина Вірко відповіла: «Це така проблема. Зараз зачитаю вам земельний кодекс, щоб ви розуміли. Земельна ділянка світиться вільною. У нас багато несправедливості в житті…».
Зрештою, за наполяганням депутатського корпусу спірні земельні ділянки, а їх було дев’ять, винесли на голосування. Дивно, але за надання дозволу по цих спірних землях проголосувало 6 із 19 присутніх депутатів, серед яких родина Ілляшенків – секретарка Людмила Василівна та її чоловік — голова земельної комісії, Микола Євгенович.
З чого така зацікавленість?
Віталій Назаренко