У п’ятикурсників Харківського національного університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба триває льотна практика. Уперше за роки незалежності курсантам до переліку авіатехніки, необхідної для опанування, додали бойовий літак Су-27.
— Навантаження на хлопців досить серйозне. У середньому це чотири льотні зміни на тиждень по сім годин кожна. До того ж навіть короткі перерви заповнено активною тренажною підготовкою, — розповідає офіцер окремої ескадрильї тактичної авіації, що базується на Житомирщині.
План льотної підготовки на Су-27УБ та Су-27 передбачає виконання тренувальних польотів по колу, у зону на простий пілотаж та за маршрутом на різних висотах. Також виконання польотів у зону на складний пілотаж на середніх висотах, на групову злітаність пари на середніх та малих висотах. Ближче до завершення практики курсанти виконають польоти на бойове застосування по повітряних та наземних цілях. Усі елементи виконують удень та вночі в складних і простих метеоумовах.
За словами інструкторів, п’ятикурсники опановують бойові літаки за графіком. Молоді пілоти вже успішно виконали самостійні польоти й тепер відпрацьовують навички на групову злітаність у складі пари.
— Свій досвід нам передають найкращі льотчики-інструктори, — говорить 22-річний курсант ХНУПСу Андрій. — Вони присвячують нам дуже багато часу.
У Командуванні Повітряних Сил прогнозують, що нинішні випускники можуть стати рекордсменами серед випускників минулих років щодо кількості годин нальоту. Тільки за час практики на бойових літаках у льотних книжках курсантів буде додано по 70 годин. А це вдвічі більше, ніж торік.
— Якщо такий темп збережеться, то вже під час цієї льотної практики курсанти розпочнуть підготовку на другий клас. Вони мають усі шанси наздогнати торішніх випускників за рівнем льотного вишколу вже цього року, — констатує авіатор.
Владислав ДЕМ’ЯНЕНКО
Народна армія