В обласній раді цього тижня відбувся актуальний семінар «Подолання стереотипів стосовно децентралізації на основі кращих іноземних практик та українських законодавчих ініціатив».
В заходах взяли участь голови районних рад або їх заступники, керівники територіальних громад, представники громадськості.
Представники з регіонів порушили кілька проблемних питань, які сьогодні вкрай актуальні для реалізації реформ. Учасники семінару жваво обговорили усі порушені питання. Окрім цього, були озвучені виступи на такі теми: «Децентралізація, федералізація, місцева демократія: терміни та моделі»; «Зміна повноважень та підзвітності місцевих органів влади як ключова особливість реформи з децентралізації в Україні»; «Кращі іноземні практики децентралізації. Переваги, слабкі сторони та характерні особливості. Приклад Польщі», інші.
Мета реалізації такого проекту − є інформування та роз'яснення особливостей та переваг децентралізації влади на прикладі найкращих світових практик, подолання стереотипних уявлень населення про децентралізацію в Україні.
Фаховими експертами висвітлено міжнародний досвід реформ з децентралізації влади, принципи нової системи повноважень та підзвітності місцевих органів влади в Україні після впровадження відповідних реформ, архітектури місцевих фінансів – перерозподіл місцевих та загальнонаціональних податків, ресурсна база для виконання нових повноважень органами місцевого самоврядування...
Чим і як живе сьогодні місцева громада в кожному регіоні, що необхідно вже зараз змінювати, а що в перспективі; як здійснювати в умовах реформ зовнішні запозичення, використовувати кошти Держфонду регіонального розвитку для формування інфраструктури; як отримувати та розпоряджатися базовими субвенціями; чи можна долучитися до програми гарантування державної фінансової підтримки; як не помилитися у розподіленні земель районного підпорядкування...
Все це стало предметом всебічного обговорення під час семінару.
Які ще проблеми порушували представники місцевої влади перед експертами — про це більше у відео.