Депутати Чернігівської обласної ради відкликають свої голоси за проголосоване рішення

Окремі депутати Чернігівської обласної ради надіслали звернення голові цього представницького органу, в якому просять не враховувати їхні голоси у прийнятті рішення, яке було прийнято, на їх думку, з порушенням Регламенту.

Суть справи. 16 грудня на пленарному засіданні двадцять першої сесії депутати Чернігівської обласної ради прийняли Звернення до Президента України щодо недопущення можливого рейдерського захоплення ТОВ «Земля і Воля».

У цьому зверненні йдеться про те, що нібито певними особами  готується рейдерське захоплення ТОВ «Земля і Воля», генеральним директором якого є Леонід Яковишин з Бобровиці. У зверненні зазначається, що ініціатор такого можливого рейдерства є народний депутат Борис Приходько, якого депутати недвозначно звинуватили, без будь-яких наявних доказів, у здійсненні протизаконних дій.

Це звернення, яке не було попередньо внесено до Порядку денного, але за яке проголосувала абсолютна більшість депутатів облради (підтримали 38 депутатів з 47-ми зареєстрованих у сесійній залі, лише один депутат був «проти», а п’ятеро ‒ утрималися), запропонував «з голосу» депутат Василь Нестерук, член фракції політичної партії «Рідний Дім», перший заступник генерального директора ТОВ «Земля і Воля».

Не пройшло й доби, як вже кілька депутатів письмово звернулися до голови обласної ради Олени Дмитренко і  заявили про відкликання своїх голосів за це звернення.

Що ж відбулося?

Згідно Регламенту проведення сесій, навіть якщо питання й внесено на розгляд «з голосу», то все одно, депутати повинні були ознайомитися з тим текстом, про який вони самі ж і голосують. Виявляється, коли представники своїх виборців приймали таке рішення, вони не мали при собі такого тексту.

Чому ж це сталося?

Зі слів деяких депутатів, їх навмисно ввели в оману, скориставшись певними маніпуляціями.

‒ Це питання, яке «з голосу» раптово вніс наш колега, зрозуміло було одне: ми повинні були унеможливити рейдерські захоплення взагалі, що відповідає чинному законодавству. Адже все повинно бути в правовому полі, ‒ зазначає депутатка облради Галина Логвиненко. ‒ І  я впевнена, що й інші мої колеги саме так і сприйняли. Але вже після сесії, ми хотіли все ж таки побачити той текст, за який проголосували. Нам вдалося отримати це звернення лише о 17 годині, тоді як сесія закінчилися десь о 13 годині. І коли ми ознайомилися з цим текстом, то відверто були здивовані й обурені ‒ адже в ньому йдеться про пряме звинувачення певної людини, натомість не маючи жодних доказів. З тексту виглядало так, що нібито ми, депутати, цілеспрямовано звинувачуємо конкретну особу у злочинних діях. Тільки тоді ми зрозуміли, що нас ввели в оману… А тому я підписала звернення до голови облради, в якому відкликала свій голос, бо не хочу бути іграшкою в політичній боротьбі двох опонентів.

Зазначимо, що у зверненні до голови обласної ради, окрім Галини Логвиненко, ще є прізвища депутатів, які відкликали свій голос. Серед них (станом на 17 грудня): Андрій Віротченко, Юлія Заїка, Олександр Левицький, Іван Дементов, Олександр Мисник.

Цікаво, що окремі депутати перед голосуванням цього питання, все ж таки якийсь підступ у цьому вгледіли. Можливо тому вони й утрималися від такого ганебного рішення.

Ось як прокоментував своє «утримання» одразу після сесії Арсен Дідур, депутат від політичної партії «За майбутнє», виконавчий директор «Спілки молочних підприємств України»: «Тому що не зрозумів зі слів депутата Нестерука суті питання, про яке рейдерство йдеться мова».

До речі, утрималися, окрім Дідура, ще такі депутати: Віктор Труш, Ігор Романенко, Неоніла Шаповеленко та Валентин Запорощук.

‒ Справа в тому, що нам навіть ніхто не роздавав проєктів цього рішення, ніхто з депутатів його не бачив. На мою думку, депутати проголосували, не розібравшись у питанні. Якби їм була чітко донесена повністю ситуація щодо цього питання, то я не думаю, що стільки набралося б голосів, — зауважила депутатка Чернігівської обласної ради Тетяна Олешко, яка одна проголосувала «проти» такого рішення.

У своїй заяві, яку надіслали вже після сесії на адресу голові облради, депутати вказують на те, що вони «не можуть приймати відповідальність за текст звернення, зміст якого залишився невідомим на момент голосування».

‒ Ми засуджуємо будь які прояви рейдерства як явища, що підриває економічну безпеку України та права її громадян. Водоночас, Чернігівська обласна рада як колегіальний орган, не має повноважень визнавати конкретних осіб або компанії рейдерами чи давати оцінку їх діям у персоналізованому контексті, ‒ йдеться у заяві депутатів, які відкликали свої голоси.

Те, що на останній в цьому році сесії обласної ради за сценарієм зацікавлених осіб відбулися певні маніпуляції, це ‒ факт!

Не дарма, деякі видання, після депутатського рішення щодо прийняття Звернення до Президента України, такі маніпуляції «затвердили» заголовками своїх публікацій. Скажімо, назва статті, де висвітлюється й «аналізується» це рішення, подається так: «Чернігівська обласна рада звернулась до Зеленського щодо свавілля Приходька». Тобто, як бачимо, ініціатори звернення вже у самій назві статті безпосередньо й яскраво, вдаючись до маніпуляцій, звинувачують конкретну людину у вчиненні ганебних дій.

А чи не тому конфлікт, який розгорівся не вчора, а ще раніше, між двома «сильних світу цього» Леонідом Яковишиним і Борисом Приходьком ‒ набирає нових обертів? Тільки цього разу, скориставшись можливістю, святкує «перемогу» ініціативна сторона цієї «перемоги».

Редакція нашого видання не займає будь яку сторону конфлікту, бо ми цілком на боці права, та все ж вкотре дивуємося: політичний розбрат, навіть в умовах війни, ще більше збурює суспільство і надломлює сподівання у справедливість та підриває довіру до влади.

Сергій Вітер, оглядач видання sknews.net

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?