Делегація ознайомлювалася з успішними практиками самоврядування Польщі

Нещодавно наша землячка Оксана Дергунова, керівник фінансово-аналітично відділу Семенівської міської ради, взяла участь у Другому Європейському конгресі місцевого самоврядування в Конгрес-центрі ICE Krakow. Цей захід проводився  на території Польщі у Кракові, крім того, працювали у Жешуві та Любліні.

Семенівка 2Допитливий читач може запитати: «Чому саме із Семенівки представник попав на цей конгрес?». А відповідь тут проста й цілком закономірна. У минулому році Семенівська міська рада брала участь у конкурсі “Кращі практики місцевого самоврядування в 2015 році”, де стала переможцем. Тому цілком логічно, що на подібний захід запросили представника Семенівської міської ради.

Нам вдалося поспілкуватися з Оксаною.

Оксана, а хто організатор поїздки? 

Візит організований Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Програмою Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» у співпраці з Фондом підтримки місцевої демократії (Польща) за результатами Конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2015 року.

А яка мета проведення такого заходу? 

Метою є ознайомлення з успішними моделями та практиками у сфері місцевого самоврядування в Республіці Польща та інших європейських країнах; сприяння зміцненню спроможностей органів місцевого самоврядування України та їх асоціацій через партнерство та обмін досвідом із кращими практиками з міжнародними експертними мережами; популяризація інформації щодо практик переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2015 року. Стратегічною метою візиту є зміцнення потенціалу через партнерство та обмін досвідом і кращими практиками з міжнародними експертними мережами.

Який склад учасників конгресу? 

Учасниками були представники органів місцевого самоврядування — переможці конкурсу 2015 року, представники об’єднаних територіальних громад, представники Асоціації органів місцевого самоврядування, представники регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, представники програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні».  У складі учасників конгресу також були представники Росії, Білорусії, Швейцарії, Франції, Німеччини, Італії, Іспанії, які представляли свої регіони.

 Які заняття проводилися під час конгресу? 

Тематикою переважної більшості занять, що проводилися під час конгресу були питання, які торкаються роботи органів місцевого самоврядування, переваги децентралізації тощо. Учасники візиту брали участь у семінарі «Кращі практики місцевого самоврядування», обмінювались досвідом у втіленні своїх проектів.

 

В м. Жешув проходив семінар: «Програма розвитку відновлювальних джерел енергії». Це використання ріпака, який переробляється в біопаливо.

Також розглядалося питання знаходження нових джерел енергії, енергії сонця, вітрової, теплової енергії, застосування сонячних батарей, вітряків та використання теплонасосів енергії Землі.

Що після цих занять хотілося б запровадити у першу чергу?

Насправді розглядався широкий спектр питань, і багато з них потребують певних капіталовкладень. Але досвід колег вказує на те, що на сьогодні належний ефект дає проведення різноманітних фестивалів, виставок, у першу чергу тих речей, чим славиться наш край, створення рекреаційних зон з метою залучення якомога найбільшої кількості туристів. Крім того, це ще нагода залучити інвесторів до нашого краю.

Що сподобалося/вразило  у Польщі? 

Вразила чистота у населених пунктах, чистота на узбіччях доріг. Крім того, самі дороги та їх стан – це взагалі окрема тема для розмови. Велика кількість велосипедних доріжок, на яких нанесена розмітка, у т. ч. і для безпеки пішоходів.

Мимоволі звертаєш увагу на велику чисельність вітрових генераторів («вітряків»), що вказує на відповідний розвиток альтернативних джерел електроенергії. Усім відомо, що енергія вітру має широкий потенціал, використовуються вітрові турбіни.

У Польщі перероблюють біомаси тверді: деревина відходи, солома, зрубки. використання біомаси є дуже економічним:низькі витрати та малі викиди в середовище. Крім того, там використовують біогаз, його отримують шляхом віджиму з гною, після свинних відходів, трави, кукурузи та кухонних відходів.

Що хотілося б побажати нашим читачам? 

Дивлячись на життя людей у іншій країні можна зробити висновок, що для того, щоб якість життя змінилася у кращу сторону треба починати у першу чергу з себе. Більш конкретно – дбати про чистоту довкілля, не смітити, толерантно себе поводити з оточуючими, навіть коли є певні розбіжності у поглядах, і бути завжди готовими прийти на допомогу ближнім. Звичайно ж, одразу в один момент не варто очікувати різких змін, для цього має пройти певний час, але і сидіти склавши руки й нічого не робити – все одно, що котитися назад.

Олександр ШАБАЛІН

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?