Чернігівський священник розповів для чого українцям потрібна своя церква

«Ворог приніс нам горе, страждання, руїни, смерть, але українці нездоланні!». Промова настоятеля храму Михайла й Федора Православної Церкви України отця Олега записана на початку лютого під час урочистостей, приурочених до 90-річчя Чернігівського військового шпиталю.

Як такі поняття як «не вбий», «слід скоритися» співвіднести  з реальною небезпекою, яка нависла над усіма нами ― українцями? Чи можна вбивати людину? Для чого нам, українцям, потрібна своя церква? На ці та інші питання дає вичерпну відповідь настоятель храму Михайла і Федора ПЦУ в Чернігові отець Олег.

Настоятель храму Михайла і Федора ПЦУ отець Олег наголосив, що для Перемоги України нашим воїнам неабияк потрібна й духовна підтримка. А тому вкрай важливо мати свою церкву, духовні представники якої звертаються до Всевишнього з проханням, аби Він допоміг здолати ненависного ворога, що приніс для українського народу стільки страждань…

Промова отця Олега:

Скільки дітей не народилося, скільки загинуло, скільки сімей розбито, скільки всього жахливого приніс на українську землю ворог-окупант. Під маскою якогось звільнення від чогось, загарбник пішов війною на нас. Він прийшов не на екскурсію, а прийшов заради того, щоб нас поневолити та вбити… Безумовно, людина створена не для того, щоб вбивати. Бог Творець! І тому вбивати дуже важко. Але тим нелюдам, які прийшли до нас, не шкода нашого життя ― вони прийшли нас вбивати. Це вбивці. А тому не слід в чомусь сумніватися. Адже цю нечисть треба вигнати з нашої землі.  Тож нехай знайдуть вони тут загибель, загинуть на нашій землі…

Протягом століть наші предки боролися за незалежність. Але у наш час ця незалежність була подарована нам з вище. На жаль, багато хто не знав як і що робити з цією незалежністю, як правильно скористатися, як відірватися від величезної території, яку чомусь вважається називати «старшим братом».

Багато священників ще тоді зрозуміли, що нашій країні потрібен свій фундамент ― духовний. Ми усвідомлювали: нашій державі потрібна своя церква! Чужа церква не буде служити іншій країні. І ті, хто приходив до російсько-московської церкви, весь час чули, що Україна ― це такий собі придаток росії. Що росіяни ― «старші брати», а тому їх треба любити, поважати. А тому нас називали «розкольниками» і всюди гонили. Але ми вистояли! Бо ми твердо знали, що Україні потрібна своя церква, свої храми, в яких молитимуться за Україну і звертатимуться до Бога, аби Він допоміг нам вистояти та допоміг зберегти нашу державу…

Подивіться як російська церква сіяла (і продовжує це робити) в душах українців розбрат, отруту… Пригадуєте, як кілька років поспіль біля Катерининської церкви у Чернігові знаходився у наметах штаб московської церкви. І коли у цю нашу церкву приходили люди молитися, хрестити своїх дітей, вони брали порожню труну і обходили навколо цього храму божого... Розумієте, що це було?

… Слово церкви має дуже велику силу! І справа вся в тому, куди саме така сила буде спрямована. А така сила духовна, слово Боже повинні бути спрямовані на укріплення своєї країни, на зміцнення нашої держави ― України! І зараз, коли йде така війна, все це і проявилося. Ця (московська) церква показала, що вона не служить ані Церкві, ані своєму народові. Там не всі такі нікчемні і погані священники. Вони ще й досі вагаються, не можуть знайти свого місця в церкві… Тож нехай вони самі роблять свій вибір. Ми свій вибір вже зробили ― бути разом з Україною!  І кожен український воїн теж зробив свій вибір ― став на захист своє Батьківщини ― України!

Я переконаний, що перемога буде за нами! Я вірю, що кожен з вас теж у цьому впевнений… Цю перемогу ми будемо наближати своєю стійкістю, любов’ю до нашої країни… І коли ми бажаємо одне одному перемоги, то перемога неодмінно здобудеться і не просто так. Недарма в одній з духовних наших пісень співається: «В єдності сила народу. Боже, нам єдність подай!».

Більше про те, що саме сказав отець Олег, дивіться і слухайте у відеозаписі.

Схожа публікація: Чернігівський військовий госпіталь відзначив своє 90-річчя

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?