Цього року найважче довелося переносити зиму лісовим мешканцям. При наявності глибокого снігу диким тваринам вкрай проблематично відшукати їжу. Працівники Добрянського лісгоспу Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства потурбувалися, аби не дати загинути лісовим обивателям.
На плечі мисливствознавців та єгерів лягла основна ноша такої відповідальності, а це в основному — заготівля або придбання кормів, встановлення годівниць тощо.
Як розповів мисливствознавець лісгоспу Сергій Горицький, кукурудзяне зерно, сіно, коренеплоди розміщують у спеціальних годівницях на території мисливських угідь. А така площа лісгоспу — це сім тисяч гектарів! Тож єгерам довелося дійсно серйозно попрацювати цієї пори, аби наповнити кормом 12 годівниць для косуль і свиней.
— Такі годівнички здебільшого пристосовані для косуль, але сюди приходять і дикі кабани, — розповів мисливствознавець. — В останні роки популяція цих тварин починає відновлюватися, але їх ще не так багато, як було колись. Тож років зо два-три, якщо так надалі справи підуть, цих тварин буде вдосталь.
Лісівники заготовляють сіно, інше збіжжя та закупляють кукурудзу. Цього сезону її закупили близько п`яти тонн.
Від старшого єгера приватного мисливського господарства «Олександрівське» Олега Огоського дізналися, що це господарство орендує в лісгоспу 10 тисяч гектарів лісових масивів. Саме тут утримують декілька диких свиней для розведення потомства. Їх навесні випустять у «вільний» ліс.
— Ми утримуємо в природних умовах чимало диких тварин, зокрема, свиней, яких завезли з Херсонської області для розплоду. І нам це вдалося! — акцентував увагу старший єгер.
А взагалі, нещодавно в лісових угіддях Добрянського лісового господарства завершили облік диких тварин. За підрахунками, в господарстві налічується біля сотні косуль, одинадцять голів диких свиней, близько ста зайців.
Фото Миколи Тищенка