Держекоінспекція планує природоохоронні заходи для виявлення порушень у лісах Чернігівської області.
Про це заявив Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований під час перебування 2 червня у Чернігівській області.
Робоча поїздка головного еколога країни розпочалася зі спілкування з головою Чернігівської обласної державної адміністрації Анною Коваленко.
«Порушення в частині рослинного світу, зокрема, незаконні вирубки, пошкодження дерев, знищення лісосмуг – одна з основних екологічних проблем області. Так, протягом 2020 року 64% від загальної суми збитків було розраховано саме в цій сфері», — зазначив Андрій Мальований.
Він підкреслив, що Держекоінспекція під час природоохоронних заходів залучить дані супутникового моніторингу, які надходять до Центру стратегічних екологічних досліджень та аерокосмічного моніторингу. Це дозволить, у разі виявлення на супутникових знімках вирубок, забезпечити точкову перевірку окремих територій та здійснити розрахунок збитків.
Також було порушене питання несанкціонованого розміщення відходів на території області.
Як повідомив очільник екологічного відомства, за результатами контролю у 2020 році Чернігівщина – на 7-му місці по кількості утворених безхазяйних сміттєзвалищ. При цьому зі 112 виявлених ДЕІ смітників лише близько половини було ліквідовано.
«Тож плануємо проведення перевірок паспортизованих місць видалення відходів на відповідність їх природоохоронному законодавству. Такі заходи дозволять привернути увагу органів місцевого самоврядування до сфери поводження з відходами та забезпечити її розвиток у відповідності з законодавчими нормами», — підкреслив Андрій Мальований.
Голова Держекоінспекції взяв участь у засіданні з питань територіальної оборони області, на якому посадовці, у тому числі й правоохоронних органів, обговорили питання посилення взаємодії структур, зокрема в частині протидії екологічним загрозам та порушенням вимог природоохоронного законодавства.
«Ми на завершальному етапі розробки Інструкції по забезпеченню такої взаємодії, якою визначено обов’язковість передачі матеріалів правоохоронним органам для надання правової кваліфікації по справах, та врегульовано питання захисту інтересів екоінспекторів», — повідомив Голова Держекоінспекції.
Вказав Андрій Мальований також на важливість посилення контролю та вжиття превентивних заходів відносно новостворених територіальних громад стосовно екологічної сфери.
Очільником Держекоінспекції було запропоновано провести відбір «кадрів» — співробітників територіальних громад для здійснення ними природоохоронної діяльності на громадських засадах аби не допустити в майбутньому засмічення територій відходами, утворення стихійних сміттєзвалищ та інших порушень природоохоронної сфери.
Під час робочої поїздки Головою ДЕІ було представлено на посаду заступника начальника Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Віктора Стефківського та проведено зустріч з трудовим колективом.
Спеціалісти обговорили робочі питання, в тому числі матеріально-технічного забезпечення сучасним обладнанням, що має покращити якість проведення перевірок та збільшити кількість виявлених порушень.
Марія Плетінь, спеціально для видання Суспільний кореспондент