Чернігівські лісівники спіймали лісокрадіїв «на гарячому»

Лісопорушників, яких виявили  в лісовому масиві поблизу села Ведильці Чернігівського району, спіймала «на гарячому» державна лісова охорона Славутицького лісництва Державного підприємства «Чернігівське лісове господарство».

З метою незаконного збагачення у передсвятковий період частішають випадки незаконних рубок. Лісова охорона працює у посиленому режимі, а боротьба з незаконними рубками  - на постійному контролі.

Хронологія події

Звук бензопили в лісі почув майстер Славутицького лісництва, після чого одразу повідомив лісничому Вячеславу Миронюку. Підозра на скоєння порушення була виявлена майстром лісництва 18 грудня 2019 року в часовому проміжку близько 13.30 години.

Для перевірки фактів порушення виїхала бригада лісової охорони Славутицького лісництва. Прибувши на місце події, а саме, — квартал 152 виділ 3 Славутицького лісництва, було виявлено 4 пні сосни звичайної. Неподалік знаходилися три особи та автомобіль Мерседес, в якому була вже на той час завантажена незаконно добута деревина.  Зловмисники намагалися вивезти з лісу лісопродукцію в кількості 15 колод сосни звичайної.

Побачивши лісову охорону, порушники вирішили тікати з місця незаконної рубки. Після невдалої спроби втечі двоє невідомих осіб, серед яких і водій затриманого автотранспортного засобу, все ж повернулися до місця події. Одну особу з бензопилою лісова охорона так і не змогла зупинити, і лісокрад зміг залишити місце злочину.

Через певний час на допомогу приїхала рейдова бригада ДП «Чернігівський лісгосп» та слідчо-оперативна група працівників поліції. Представники правоохоронних органів затримали двох лісопорушників, вилучили автомобіль з лісопродукцією та склали відповідний протокол.

Державна лісова охорона призупинила незаконні дії лісокрадіїв. Наразі проходять слідчі дії та з’ясовуються обставини компетентними органами поліції.

Збитки лісгоспу та державі – непоправні

 У результаті порушення заподіяно шкоду лісовому господарству на суму 35 858 гривень. Розмір збитків розрахований відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 665 від 23.07.2008 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу».

Відповідальність для лісокрадіїв передбачена ст.65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 69 та  105 Лісового кодексу України.

Завдяки спільним діям лісової охорони та правоохоронних органів, лісопорушникам так і не вдалося здійснити крадіжку лісу. Натомість доведеться відповідати за свої дії згідно із законодавством.

На сьогодні лісокради – це головний біль екологів, лісівників та непоправні збитки державному лісовому фонду. А цинізму лісопорушників не має меж.

Державне підприємство «Чернігівське лісове господарство» звертається до громадськості, засобів масової інформації  не залишатися байдужими до подібних злочинів. Просимо відповідні органи тримати на контролі розслідування та покарати порушників у відповідності до чинного законодавства.

  ДП «Чернігівський лісгосп»

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?