16 квітня у Гомельському державному виробничому лісогосподарському об'єднанні Республіки Білорусь пройшов республіканський семінар «Підвищення ефективності охорони лісів від пожеж, їх термінове виявлення та ліквідація».
На цей захід з'їхалися головні лісничі і начальники відділів охорони лісів від пожеж та директори лісгоспів. Білоруські колеги також запросили лісівників з сусідніх областей — Житомирської, Чернігівської та Брянської.
Сіверський край представляли : начальник Чернігівського ОУЛМГ Андрій Пивовар, головний лісничий Юрій Пономаренко та директори держлісгоспів — Іван Горохівський (Добрянського ) і Сергій Аніщенко ( Городнянського).
Відкриваючи семінар, перший заступник міністра лісового господарства Білорусі Олександр Кулик зазначив, що Гомельське ДВЛГО , яке очолює впродовж багатьох років заслужений лісівник Республіки Білорусь Михайло Супрун, вважається одним з кращих у державі.
Учасники заходу зібралися на механічному дворі Гомельського лісгоспу і ознайомилися з технікою та обладнанням для гасіння пожеж. В «бойовому строю» були 2 пожежні автоцистерни, 2 трактори в агрегаті з ПКЛ-70, РЖТ, мотопомпи «Хонда», ранцеві вогнегасники. Суміжні лісгоспи теж демонстрували свою техніку для пожежегасіння. Супроводжували огляд з необхідними поясненнями головний лісничий Гомельського держлісгоспу Дмитро Глусцов та спеціалісти підприємства.
Лісівників дуже зацікавив на виставці безпілотний літак. Його виробники рекомендують застосовувати цього «птаха» для спостереження за лісами і патрулювання зелених масивів. Всі фахівці лісової галузі зробили висновок: використання такого безпілотника набагато дешевше й ефективніше у патрулюванні лісів, ніж літак чи гелікоптер.
В обговоренні актуальних питань взаємодії лісівників держав-сусідів у виявленні і гасінні транскордонних лісових пожеж виступали і білоруські колеги, і гості. Андрій Пивовар говорив про проблеми виникнення весняних лісових пожеж, особливу увагу приділивши сільгосппідпалам.
А практичні заняття по виявленню і ліквідації лісових пожеж відбулися у Романовицькому лісництві.
На 1-ому етапі черговий передав повідомлення про пожежу в лісі. По радіо була викликана техніка та особовий склад лісової пожежної охорони лісництва. 4 бійці на чолі з лісничим на УАЗі прибули на місце виникнення пожежі Вони діяли швидко й злагоджено. Механізатор на тракторі з ПКЛ-70 оборав те місце, де була пожежа. Після її ліквідації всі учасники боротьби з вогняною стихією доповіли про виконану роботу.
На 2-ому етапі умовно пожежу не вдалося загасити — і вона стала розповсюджуватися в бік населеного пункту. Виникла загроза ділянці лісових культу, тому було введено підвищений режим функціонування об'єктної ланки галузевої підсистеми державної служби з надзвичайних ситуацій. Отож в цьому випадку лісництво звернулося за допомогою до лісгоспу. Прибула пожежна автоцистерна (АЦ-40 МАЗ — 5334 ПХС лісгоспу, трактор з РЖТ) та лісопожежне відділення Калінінського лісництва на чолі з лісничим.
На 3-ому етапі ситуація ускладнилася. Вводиться надзвичайний режим функціонування об'єктної ланки галузевої підсистеми державної служби з надзвичайних ситуацій. Залучається вся техніка лісгоспу. Підприємство просить допомоги у райвідділу з надзвичайних ситуацій та у сусідніх лісгоспів. ( Приїздять пожежна АЦ райвідділу з надзвичайних ситуацій з екіпажем бійців і пожежна АЦ Коріневської експериментальної бази інституту лісу Національної академії наук Білорусі). Відразу інформується Головне управління МНС та Міністерство лісового господарства Республіки.
Головний лісничий Дмитро Глусцов коментував дії пожежників. Зачитувалися також накази і повідомлення. Представники Гомельського ДВЛГО доповнюючи картину, акцентували увагу присутніх на роботі відділів формування цивільної оборони лісгоспу.
«Постраждалим» була надана перша медична допомога.
Учасники семінару відмітили злагоджену роботу всіх відділів цивільної оборони Гомельського лісгоспу. Колектив працівників лісової галузі Гомельщини відповідально підготувався до цьогорічного протипожежного сезону.
Микола ТИЩЕНКО