«Погашення заборгованості заробітної плати на постійному контролі Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області», — Олег Трейтяк.
16 квітня 2018 року в Будинку засідань Чернігівської обласної ради відбулось розширене засідання регіонального штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами ДВС Чернігівської області рішень про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплат, пов’язаних з трудовими правовідносинами.
За участю керівництва управління юстиції в області, представників міських відділів ДВС, керівників підприємств-боржників, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) відбулось обговорення актуальних питань погашення заборгованості по заробітній платі на підприємствах-боржниках та подальшої взаємодії державних органів у цьому напрямку.
За словами начальника Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олега Трейтяка, на початку року заборгованість по заробітній платі по найбільш економічно активним підприємствам області складала 9 млн грн, На сьогодні розмір боргу скоротився і складає 4,6 млн грн по 9 підприємствам-боржникам. Найбільше стягнуто заборгованості по заробітній платі з ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів», загальна сума погашеного боргу з початку 2018 року — 3,2 млн грн.
Як повідомив начальник Управління державної виконавчої служби Сергій П'ятниця, боржниками по заробітній платі залишаються ДП «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння», ПАТ «Готель Градецький», ТОВ «Новгород-Сіверський м'ясокомбінат», ДП ТД «Сіверщина», 209 Управління начальника робіт, ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів», ФОП Кобиш О.Г., МПП «Простір», ПАТ «Хімтекстильмаш».
Загальну ситуацію по заробітній платі на підприємствах-божниках, що перебувають в процедурі банкрутства, окреслив начальник відділу з питань банкрутства Олександр Дікан, приділивши увагу поверненню коштів працівникам ДП «171 Чернігівський ремонтний завод». «Відносно підприємств-боржників, щодо яких реалізовується судові процедури санації, фактична виплата заборгованості заробітної плати залежить від господарської діяльності підприємств та часткової реалізації майна, не задіяного у виробництві», — зазначив він.
Свою думку щодо причин невиплати заборгованості по заробітній платі висловили також керівники підприємств та арбітражні керуючі.
На першому фото: Олег Трейтяк