Хто повинен керувати житлом, вирішували 20 листопада учасники тренінгу в Чернігові. Громадянська Мережа ОПОРА за сприяння Чернігівського міського центру зайнятості розповіла, чи може держава допомогти звичайним жителям в економії коштів й ресурсів.
454 кредитів на суму понад 5,5 млн грн видано по Чернігову в рамках державної програми підтримки енергоефективності, але жоден кредитний договір з ОСББ не оформлений. На цьому наголосив начальник управління економіки Чернігівської міської ради.
«Відповідальність за житло лежить на власнику. Саме споживач має визначати, хто буде представляти його інтереси, керувати житловим фондом і зберігати його у відповідному стані. Це важливий та необхідний крок до енергонезалежності усієї держави», – наголосила координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець.
Більшість осель досі обігріває вулицю через недостатню ізоляція вікон і дверей, слабке утеплення стін. При цьому, енергоефективні будинки, за словами фахівців, більш економічні. Наприклад, 26 млрд грн українці щорічно переплачують за обігрів свого житла.
Як цього уникнути, розповідала модератор заходу. Це конкретні кроки для кожного будинку, які можна реалізувати за допомогою фінансової підтримки держави у вигляді компенсації до 40% коштів, витрачених ОСББ на енергоефективні засоби.
Присутні отримали також інформаційні матеріали, які деталізують тематику заходу, та підготовані Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
Марія СТРОНСЬКА