Створення Антикорупційного суду для України вже давно стало питанням зовнішньої політики. Зволікання з його вирішенням пов’язане з тим, що наші міжнародні партнери поки не знайшли важеля тиску на українську владу.
Про це заявив український політик, екс-віце-прем’єр-міністр Роман Безсмертний.
«Створення Антикорупційного суду — це вже не внутрішнє питання, а тема зовнішньої політики і міжнародних відносин. Воно буде розв’язане тоді, коли на українському зовнішньополітичному меню буде лежати важка гиря. Нинішнє керівництво очікує, коли МВФ, США, Париж та Берлін знайдуть цю гирю, тоді треба компенсовувати ситуацію прийняттям рішення по Антикорупційному суду. Звідси внутрішні маневри відходять на другий план», — сказав він.
Таким важелем тиску на українську владу, за його словами, може послужити можливість отримання чи неотримання траншу МВФ, позиція США в переговорному процесі по Мінській процедурі чи участь у Нормандському форматі.
«На сьогоднішній день ця гиря занадто дрібна, щоб стимулювати українське керівництво до ухвалення позитивного рішення щодо закону про Антикорупційний суд», — вважає він.
При цьому Безсмертний зауважив, що уже створені антикорупційні органи - НАЗК, НАБУ та САП – дискредитовані нинішньою владою. Отже прийняття закону ще не означає початок якісної роботи, тому у нас «попереду ще довга та складна дорога».
Політик припустив, що створення Антикорупційного суду може стати одним із питань спочатку президентської, а потім і парламентської виборчої кампанії.
«Ну не сила в нинішніх умовах за нинішньої зовнішньополітичної кон’юнктури і внутрішньої ситуації у нинішньої більшості і Президента здолати цей складний екзамен. При можливому успіху прийняття такого рішення це означало б оголосити війну на ще одному фронті», — підкреслив Безсмертний.
Спеціально для видання sknews.net