Перед вибором теми розслідування журналіст має чітко зрозуміти, чим це буде цікаво для суспільства.
На цьому наголосив американський журналіст-розслідувач Тім Мак під час тренінгу для медійників у регіональному хабі Інституту масової інформації «Медіабаза. Чернігів».
За його словами, розслідування можуть базуватися або на інформації з баз даних, або завдяки людям, які й стають джерелами інформації. Тім у своїй роботі використовує останнє.
Однією з проблем для українських журналістів-розслідувачів, які займаються воєнними злочинами росіян, є те, що окупанти скоїли вже понад 120 тисяч злочинів. Тому, дуже важливо знайти хоч і масштабний випадок, але розкрити завдяки цьому глибинну проблему війни в Україні. Це і є головним ключем до успішного матеріалу.
Як зазначив Тім Мак, перший і надважливий крок – з’ясувати, чи підпадає той чи інший випадок під визначення «воєнний злочин». Стаття 438 ККУ дає чітке визначення цього терміну. Також, у нагоді стануть Женевська конвенція та 8 стаття Римського статуту.
Американський журналіст-розслідувач поділився своїм досвідом проведення розслідування про вбивство колишнього французького легіонера у селі Нова Басань, що на Чернігівщині. Він розказав, наскільки кожна дрібниця має значення, а чуттєво подана історія допомагає нести правду для міжнародної спільноти про події в Україні.