Через збройну агресію рф впливу зазнали 709 тисяч гектарів лісу

На це запитання в ексклюзивному інтерв'ю «Інтерфакс-Україна» відповів генеральний директор Державного підприємства «Ліси України» Юрій Болоховець.

— Площа земель лісового фонду ДП «Ліси України» складає 6,6 млн га. Внаслідок збройної агресії впливу зазнали 709 тис. га, потребують розмінування 211,5 тис. га, із яких вдалось розмінувати 44,2 тис. га. Водночас відносно швидко вдалося розмежувати безпечні та небезпечні території в тих районах, де не відбувалися масштабні бойові дії. Наразі залишається 167,3 тис. га, які потребують копіткої роботи саперів. 67 тис. га у Київській та Житомирській областях, 22 тис. га на Харківщині, 20 тис. га на Півдні. І ми з вами говоримо лише про території ДП «Ліси України». Якщо додати території державних лісових господарств, які не увійшли до складу ДП (це переважно Харківщина), а також державні ліси на окупованих територіях, розмінуванню підлягає понад 650 тис. га лісів.

У розмінуванні лісів приймають участь військові, ДСНС, МВС, Державна лісова охорона, в деяких регіонах працюють місцеві програми з грантовим фінансуванням. Для розуміння динаміки, за останній місяць розміновано приблизно 150 га. Здебільшого це дороги, господарські комплекси, території в межах або навколо населених пунктів. Задача — в першу чергу убезпечити місцеве населення. Якщо ж ми говоримо про очищення лісових масивів для ведення лісового господарства, то ця задача лягає в основному на наші плечі. Розмінування лісу — копітка і дорога робота, адже її доводиться виконувати вручну.

Цього року ми провели перший невеликий пілотний тендер на послуги з розмінування. У першому кварталі 2024 року плануємо масштабувати цей досвід, розмінуємо 26,2 га у філії «Ніжинське лісове господарство» та 2,2 га у філії «Чернігівське лісове господарство». Нам важливо сформувати ринок цих послуг, розуміти реальну ринкову вартість робіт, терміни, наявність достатньої кількості фахівців, щоб виходити з вже опрацьованими пропозиціями для міжнародних донорів.

Одночасно намагаємося змінювати культуру відвідування лісу. Розширюємо мережу рекреаційних пунктів, де люди можуть безпечно відпочити родинами. Це, до речі, також має величезний вплив на зменшення кількості пожеж.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?