У Батурині відбувся конкурс імені Андрія Розумовського

Національний заповідник «Гетьманська столиця» провів фестиваль-конкурс молодих виконавців імені Андрія Розумовського!

Андрій Розумовський – син українського гетьмана Кирила Розумовського, народився 22 жовтня 1752 р. у м. Глухів. В усіх свої діяннях він завжди підкреслював українське, козацько-гетьманське походження.

Бетховен і квартет Розумовського. Фото. Зроблене на основі картини художника Августа Боркмана. Видане Фотографічним товариством у Берліні в 1880 – 1890 рр.

Розвинутий мистецьким смак Андрія допоміг  реалізувати та підтримати видатних представників Віденської класичної школи. Особлива сторінка його життя і діяльності – це дружба та підтримка Людвіга ван Бетховена, що збагатила світ видатними творами: Струнними квартетами № 7, 8 і 9, які розвинули нову епоху в історії музичного мистецтва.

У період знайомства та взаємовпливу двох талановитих постатей: Андрія Розумовського та Людвіга ван Бетховена, світ отримав геніальну композицію – «Ода до радості». Саме Андрію Розумовському в 1808 р. Людвіг ван Бетховен присвятив твір, який на сьогодні вважається одним із найбільш популярних класичних творів світу – свою П’яту симфонію.

Андрій Розумовський. Літографія. Автор Джозеф Ланцеделлі Старший. Перша чверть ХІХ ст.

Меценатська діяльність Андрія Розумовського – це найвагоміший внесок родини Розумовських в розвиток української та європейської культури.

З метою популяризації культурного надбання родини Розумовських та підтримки талановитої молоді  в честь Андрія Розумовського  в 2012 р. був заснований щорічний фестиваль-конкурс молодих виконавців імені Андрія Розумовського!

Цьогоріч попри виклики воєнного часу, участь у цьогорічному фестивалі-конкурсі зголосилось взяти 18 учасників з мистецьких шкіл Сумської та Чернігівської областей. Конкурсна частина фестивалю проходила в онлайн-форматі. Майстерність та професійність виконання юними учасниками складних музичних творів вразила журі.

Гран-прі конкурсу здобула Білозор Лілія з Бахмацької школи мистецтв імені Андрія Розумовського в номінації «Академічний спів».

У цій же номінації, в молодшій віковій категорії отримали:

І місце – Качура Олеся (м. Глухів) та Міщенко Мілана (м. Бахмач).

ІІ місце – Шевченко Вікторія (м. Глухів) та Кікоть Давід (м. Конотоп).

ІІІ місце – Науменко Олександр (м. Конотоп).

У старшій віковій категорії отримали:

І місце – Головченко Софія (м. Бахмач) та Пацюк Анастасія (м. Бахмач).

ІІ місце – Майборода Анна (м. Конотоп) та Педорченко Ксенія (м. Охтирка).

ІІІ місце – Колесникова Діана (м. Конотоп) та Вергуляс Софія (м. Конотоп).

У номінації «Фортепіано», в молодшій віковій категорії:

ІІІ місце – Братанич Марія (м. Конотоп).

Старша вікова категорія:

І місце – Дасюк Анна (м. Чернігів) та Макаренко Орина (м. Чернігів).

ІІ місце – Кузик Софія (м. Короп) та Бойправ Валерія (м. Чернігів).

ІІІ місце – Кузик Вікторія (м. Короп).

Щиро дякуємо за участь учням, викладачам та батькам – за підтримку та підготовку. Кожен з учасників фестивалю-конкурсу отримає пам’ятні призи завдяки фінансовій підтримці Благодійного фонду «Спадок Гетьманщини».  Дякуємо Збройним силам України! Разом до Перемоги. 

На першому фото: Палацово-парковий ансамбль гетьмана України Кирила Розумовського в Батурині. Фото. 2021 р.

Юлія Фурсова, Національний заповідник «Гетьманська столиця»

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?