Відомий фермер Іван Якуб з Чернігівщини не просто ефективно господарює на землі – він не втомлюється досліджувати й експериментувати та втілювати свої мрії в життя.

Однак простим розрахунком вигідності культур Іван Якуб не обмежується. Є ще й тонкощі збуту.

Також у минулому році відмовились від іноземних сортів ріпаку й посіяли зерном української селекції, яке на той час було у двадцять разів дешевшим. Результат такого посіву не розчарував, тож навіщо платити більше? В непростих умовах сьогодення фермера виручає не гонитва за валовою продукцією, а постійні дослідження ринку.


Таке свинарство ефективне ще й тим, що годують тварин власними комбікормами, виготовленими виключно з натуральної, вирощеної тут же продукції. Виробництво комбікормів стало закономірною потребою при перших спробах масштабувати виробництво, бо велике поголів’я ефективніше вигодовувати комплексними кормами. Невеличкий комбікормовий цех укомплектовано млином, змішувачем і гранулятором.

Особливо цікавими виявилися гнізда, де кури несуться. Нескладна конструкція пристрою дозволяє отримати чисте яйце, при цьому убезпечує його від розбиття та розкльовування іншими птахами. А зменшення трудовитрат дасть можливість згодом масштабувати птахівництво й, можливо, зробити його ще однією галуззю діяльності вже фермерського господарства.
Цікавим додатком до зеленого туризму може стати в майбутньому популярний нині у світі гастро-туризм – коли гості села чи громади приїжджатимуть задля того, щоб познайомитись із місцевою автентичною кухнею. Якщо ж така гастрономія базуватиметься на здорових органічних продуктах, то попит на неї, звичайно, буде більшим.