У Чернігові розповіли як втілюються в життя ідеї рівних можливостей

Виповнилося два роки з часу створення депутатських груп із гендерних питань «Рівні можливості» в Чернігівській обласній та міській радах. Війна змінила діяльність груп, водночас підтвердила необхідність втілення в життя ідеї рівних можливостей.

Як повідомила керівниця депутатської групи в облраді Юлія Заїка, за час функціонування груп в обласній і міській радах зроблено важливі кроки щодо просування ідеї рівних можливостей жінок і чоловіків, посилення і підтримки жіночих ініціатив, їхнього представництва в різних сферах діяльності.
Юлія Заїка
На думку Юлії Заїки, одним із рішень, що має значення, як підсумок діяльності депутатських груп, є схвалення звернення до центральних органів влади щодо необхідності ратифікації Стамбульської конвенції. Голосування за це рішення, як в обласній, так і міській радах наприкінці 2021 року було одностайним.
«Стамбульська конвенція — це не про політику, а про дієвий захист прав усіх постраждалих від насильства. 
Існуюча довіра до ідей та людей, а також адвокаційна кампанія за участі громадських організацій - на Чернігівщині понад 20 організацій підписали звернення на підтримку Стамбульської конвенції - дозволили в питанні схвалення звернень мати позитивний результат, не залежно від наявних політичних коаліцій в обласній та міських радах», — підкреслює вона.
Рішення низки місцевих рад та активна інформаційна кампанія сприяли ратифікації Стамбульської конвенції Верховною Радою України. Крім цього, це рішення є одним із кроків, що наближує вступ України до Європейського Союзу.
Депутатка облради переконана, що важлива не тільки ратифікація Стамбульської конвенції, а й виконання документу. Адже необхідно не лише дбати про постраждалих від домашнього насильства, але й попереджати, не допускати таких випадків.
Під час повномасштабного вторгнення представники і представниці ДГГП стали активною частиною волонтерського руху Чернігівщини, працювали і продовжують надавати активну допомогу у відновленні постраждалих житлових будинків, підтримувати ЗСУ. Налагоджена співпраця з цій сфері із міжнародними партнерами, зокрема, Норвезькою і Данською радами у справах біженців.
Завдяки цьому триває відновлення і відбудова постраждалого житлового фонду в м. Чернігові та приміських громадах; надання гуманітарної допомоги з гендерно орієнтованим підходом.
Ще одним важливим проєктом депутатської групи «Рівні можливості» стало відкриття кризової кімнати в Чернігові. Над ним представниці депутатських груп «Рівні можливості» працювали спільно з Представництвом Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні та соціально відповідальною компанією AVON. Цю ініціативу також підтримувала обласна  влада.
«Кризова кімната, яку відкрили наприкінці листопада в Чернігові, є тимчасовим для постраждалих від насильства. Там вони зможуть перебувати в безпеці та з цілодобовою підтримкою фахівців, а також отримати в подальшому допомогу з пошуку альтернативного житла і вирішення інших проблемних питань», — зазначила Юлія Заїка.
Діяльність депутатських груп із гендерних питань «Рівні можливості» в Чернігівських обласній та міській радах продовжується.
Ірина Синельник

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?