30 років тому розпочалася історія нової інституції в Україні

17 грудня 30 років тому почалася історія Представництва Президента України в АР Крим. Ми вдячні Збройним силам України за можливість відзначати нашу 30-ту річницю та, звісно ж, кожному та кожній, хто продовжує активну боротьбу за наш український Крим.

І хоча тридцятий рік проходить в умовах воєнного стану, це не завадило нам посилити свої інституційні спроможності, вивести питання деокупації Криму на новий рівень та не дати світові забути – війна почалася з Криму, Кримом вона і закінчиться.Попри злочинні дії окупантів, які постійно обстрілюють цивільне населення, намагаються знищити нашу інфраструктуру та лишити нас без світла і тепла, Представництво продовжує працювати задля деокупації — розробляє законодавчу базу, напрацьовує візію вже звільненого від окупантів Криму, готує та подає санкційні списки щодо порушників, продовжує консультувати наших громадян із тимчасово окупованих територій та боротися за права наших політв‘язнів.Активізація роботи Представництва і вироблення політик щодо Криму почалась в 2019 році, з приходом команди на чолі з Антоном Кориневичем, Дар’єю Свиридовою та Тамілою Ташевою, яка зараз очолює Представництво.За ці роки і до повномасштабного вторгнення росії команді Представництва у міжвідомчій взаємодії, разом з партнерами з громадського сектору вдалось затвердити Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованого Криму та план на її виконання. Було ухвалено закон “Про корінні народи України” та затверджено Стратегію розвитку кримськотатарської мови до 2032 року.Ухвалено постанову Верховної Ради про захист права на свободу світогляду та віросповідання вірян Кримської єпархії ПЦУ. Схвалено закон про захист політв’язнів, військовополонених та їхніх сімей, над яким Представництво спільно з Офісом Президента, Мінреінтеграції та правозахисними організаціями працювало близько двох років. Усунено ряд дискримінаційних положень законодавства щодо мешканців окупованого Криму.Президентом України видано ряд важливих указів щодо меморіалізації подій, пов'язаних із Кримом, відзначення кримських діячів, політв'язнів та військових. Створено Консультативну раду з питань деокупації та реінтеграції АР Крим та м. Севастополь. Напрацьовано візію економічного відновлення Криму та першочергових кроків реінтеграційної політики.Звісно маємо згадати і минулий рік, який відзначився великою подією — створенням Кримської платформи, ініціативи Президента України покликаної об’єднати наших міжнародних партнерів задля деокупації Криму. Минулорічний інавгураційний саміт, та цьогорічні саміти на урядовому та парламентському вимірах об’єднали десятки держав, і не лише у твердженні “Крим — це Україна”, але і у реальних кроках підтримки України.Важливим для Представництва є і рішення Президента України Володимира Зеленського щодо створення на базі Представництва Президента Національного офісу Кримської платформи, який відповідає за її внутрішній трек.

“З надією зазирнувши у майбутнє, стає зрозуміло, що роботи попереду багато. Але ми не збираємося зупинятися. Далі нас чекає розробка та прийняття законопроєктів, які сприятимуть захисту прав наших громадян в Криму, і переселенців з півострова, Ми сприятимемо посиленню санкційного тиску на рф у рамках кримського питання. Ми розроблятимемо чіткий план економічного відновлення Криму, для того, щоб показати кожному громадянину те, як Крим виглядатиме після деокупації. Продовжуємо працювати над першочерговими реінтеграційними кроками після звільнення Криму, і працюватимемо вже над конкретними законодавчими актами, в тому числі щодо питань відповідальності, корінного народу та ін. І, звісно ж, ми відновимо роботу в офісах Херсона та Сімферополя”, – зазначила Постійна Представниця Таміла Ташева.

Це привітання не буде без подяк всім нашим українським та міжнародним партнерам, експертному середовищу, нашим друзям-парламентарям та всім, хто бере активну участь у діяльності, спрямованої на деокупацію та реінтеграцію Криму.Дякуємо державним органам у взаємодії з якими і спільними зусиллями ми змогли реалізувати ці важливі рішення — Мінреінтеграції, Міністерство закордонних справ України, Міністерство юстиції, Мінінфраструктури, Офісу Омбудсмана, українському парламенту та окремим народним депутатам і Міжфракційному обєднанню “Кримська платформа”, кримським правоохоронним органом ПАРКС, Головному управлінню Нацполіції України в АР Крим та ГУ СБУ в АР Крим та багатьом іншим.Окремо хочемо від усієї команди Представництва подякувати Президенту України Володимиру Зеленському та Керівництву Офісу Президента за системну підтримку нашої діяльності. Саме завдяки Президенту політика щодо Криму вийшла з тіні та стала загальнодержавною та візійною щодо повернення півострову під контроль України.Так, у нас сьогодні 30-та річниця. Ми знаємо, що дні народження – це час подарунків. І хоча найкращі презенти зараз нам дарують ЗСУ, у нас із вами є можливість віддячити їм. Представництво спільно з виданням “Українська Правда” та благодійним фондом “Повернись Живим” організовує масштабний збір “10 мільйонів для ПАНів із Криму” на 100% забезпечення потреб легендарної кримської 10-ї Сакської морської авіаційної бригади імені Героя України Ігоря Бедзая. Вже скоро ми розкажемо деталі збору.Спільними зусиллями, 31-ий рік Представництва ми будемо святкувати у Сімферопольському офісі, на просторах вільного та українського Криму!

Представництво Президента України в АР Крим

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?