На Чернігівщині зареєстровано 350 фізичних осіб-підприємців, які мають статус учасника бойових дій, або є близькими родичами ветеранів.
Серед таких підприємців 50,4% займаються роздрібною торгівлею. Ще 30,2% провадять діяльність, пов’язану з гуртовою торгівлею. Закривають трійку лідерів підприємницької зайнятості операції з нерухомим майном. Такою діяльністю займається 20,9% ветеранів-підприємців.“Ветерани, їхні родини, а також сім’ї померлих захисників і захисниць можуть отримати відшкодування для бізнесу на суму до 20 тисяч гривень. Ці суми на оперативні витрати допомагають підтримати на плаву малий та середній бізнес”, — каже Наталія Калмикова, виконавча директорка Українського ветеранського фонду. Програмою “20 тисяч” від УВФ можуть скористатися дружини/чоловіки ветеранів і ветеранок (тих, хто має посвідчення учасника бойових дій), їхні батьки, діти, а також сім’ї померлих захисників і захисниць. Важливо, бізнес має бути офіційно зареєстрований, як ФОП чи самозайнята особа. Ознайомитись з переліком необхідних документів можна за цим лінком: veteranfund.com.ua Програма відшкодування діє до завершення воєнного стану. Інформацію про кількість підприємств взято з сайту Мінветеранів
Найменше зареєстрованих підприємств у сферах: щодо поводження з відходами та виробництві інших транспортних засобів. Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів підтримує бізнес, який належить ветеранам, а також їхнім родинам. Наразі від фонду можна отримати державне відшкодування за придбані генератори, акумулятори, ноутбуки, кавомашини та інші товари чи обладнання для ведення ветеранського бізнесу.