Секретар Чернігівської міськради розповів про ініційовану ним петицію

Рішення про створення військово-цивільної адміністрації та фактичне усунення міського голови Чернігова зараз готується. Про це виданню 0462.ua повідомив секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако.

— Згідно із законодавством останнє слово за Президентом, адже саме він підписує указ, — конкретизував секретар міськради.

Зазначимо, що на сайті Президента України 15 липня розміщена петиція на підтримку мера Чернігова Владислава Атрошенка. За 10 днів її підписали 7872 громадян України. Ініціатор петиції — секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако. Відозва створена на фоні зростаючого напруження між Офісом Президента України і Чернігівським міським головою Владиславом Атрошенком, а також на підставі чуток про можливе введення в нашому місті військової адміністрації та відсторонення міського голови від управління Черніговом.

— Відповідно, моя мета — спільно з містянами донести інформацію, що таке рішення не сприймають мешканці Чернігова, що відстороненням міського голови Президент нашкодить нашому місту, країні та своєму іміджу в очах мешканців міста та місцевого самоврядування загалом, — аргументував своє рішення ініціатор петиції.

Він зазначив, що по закону процедурно має відреагувати на цю петицію Президент Зеленський, якщо вона отримає необхідну кількість голосів.

— Теоретично, має якось її прокоментувати. Я дуже хочу, щоб Чернігів був почутий центральною владою, — зауважив Олександр Ломако. —Позиція нашої команди — зараз треба воювати з ворогом, а не чубитися всередині країни. Текст петиції дуже коректний. Там немає звинувачень чи вимог — є лише об’єктивні застереження. Хотілося б, щоб вони так само об‘єктивно були почуті, сприйняті та враховані.

Не секрет, що останніми днями в соцмережі розгорілася досить така жвава дискусія про нібито існуючий конфлікт між офісом Президента і діючим міським головою Чернігова.

— У міського голови немає конфлікту з Офісом Президента, — підкреслив представник місцевої влади. — Він налаштований на конструктив. Але ми бачили останнім часом по відношенню до нього дивну поведінку, яку важко назвати конструктивною. Коли одні мери спокійно їдуть на презентацію концепції відновлення в Лугано, а міського голову Чернігова, який зазнав одних із найжахливіших руйнувань в країні, без пояснень не випускають. Потім звучить дивна заява, що «громади справляться без своїх мерів». Перед цим Владислав Атрошенко не зміг виїхати на підписання угоди про партнерство в Ржешов. І таких прикладів багато, що важко назвати конструктивною позицію. Тим більше, що від подібних нападок страждають перш за все містяни. Страждає місто. Для когось це політична гра, а для Чернігова – це доля тисяч людей. Вважаю, що держава має залучати всіх, хто налаштований на боротьбу з ворогом, об‘єднувати та використовувати цей потенціал для перемоги.

Деякі ЗМІ вже встигли оприлюднити інформацію, що буцімто на посаду керівника військової адміністрації Чернігова (замість міського голови) готові призначити Героя України генерал-майора Віктора Ніколюка.

— Питання не у прізвищах. Питання в компетенції. Якщо в мера будь-якого міста забрати повноваження і передати військовому, тоді це повне суміщення несумісних задач, — висловив своє бачення секретар міськради. — Коли військовий буде захищати Чернігівщину і одночасно, наприклад, лагодити дороги, то в нас не буде ані захисту, ані доріг. Кожен має займатися своєю справою. Якщо ж говорити про оборону міста, то сьогодні у міського голови абсолютно робоча співпраця з військовими та ті задачі, які вони ставлять – виконуються.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?