«Чернігівщина — мій рідний край» — саме так називається виставка творів художників Придесення у музеї сучасного мистецтва «Пласт—Арт», яка триває з 9 по 30 жовтня. У декількох виставкових залах представлено близько 100 картин, на яких у різній техніці змальована Чернігівщина.
— Зараз мистецтво дуже актуальне, адже країна переживає важкі часи. А дивлячись на ці картини, люди об’єднуються, бо на полотнах намальований і древній Вал, і церкви, і чернігівські парки, — сказав лідер списку “Наш край” до обласноґ ради, заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук.
Митці опинилися у складній ситуації, бо майже всі фарби, папір та полотна імпортні, і навіть щоб взяти участь у виставці потрібні кошти. Але Чернігівщина завжди славилася талановитими митцями, саме тому він наголошує на необхідності підтримки проведення таких виставок з метою популяризації сучасних напрямків мистецтва. Тож за сприяння Валентина Мельничука під час відкриття виставки чернігівським художникам було презентовано полотна та інші заохочувальні подарунки.
На виставці представлені роботи найвідоміших на Чернігівщині художників, які тут народилися, живуть та творять свої дивовижні країни. Зокрема були представлені роботи постійного учасника міжнародних художніх виставок, члена Національної Спілки Художників України Володимира Наталушко, роботи якого знаходяться в багатьох приватних колекціях Казахстану, США, Норвегії, Німеччини, Франції, Польщі. На виставці можна побачити й роботи народного художника України Анатолія Шкурко, який нещодавно отримав звання почесного громадянина Чернігова.
В одному із залів музею любителі мистецтва можуть на мить доторкнутися до минулого, адже за підтримки авторів проекту кандидата в депутата облради від партії «Наш край», мецената Надії Міклухо-Маклай, заслуженого діяча мистецтв України Бориса Дєдова та художника-дизайнера Андрія Дєдова представлена виставка, яка охоплює всі періоди історії від палеоліту до сьогодення, а окрасою виставки став макет Качанівського палацу.
— У наших планах у селі Калитянському — «брамі» при в’їзді в область — створити музей мініатюр нашої Чернігівщини. Тоді кожен, хто завітає до нас, одразу побачить куди слід поїхати на екскурсію, — сказала меценат проекту Надії Міклухо-Маклай.