На місці історичного культурного джерела відбулося справжнє свято

IMG_46713 жовтня 2015 року на території Національного історико-культурного заповідника «Качанівка» на Чернігівщині відбулося ІХ літературно-мистецьке свято «Качанівські музи», залишивши в серцях гостей заповідника частку літнього тепла та осінньої краси. 

На свято завітала делегація на чолі з першим заступником голови Чернігівської облдержадміністрації Леонідом Сахневичем та головою обласної ради Миколою Звєрєвим.
Офіційною делегацією були покладені квіти біля монументу великому Кобзарю.
037

039В рамках літературно-мистецького свята «Качанівські музи» поважні гості вручили ювілейні медалі ветеранам Другої світової війни. 
Продовжились святкові заходи концертними виступами за участю капели бандуристів ім.Остапа Вересая обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, народного хору «Народна криниця» Ніжинського училища культури і мистецтв ім.М.Заньковецької, фольклорних колективів Ічнянщини та окремих виконавців Ічні та міста Прилуки. Також порадували гостей свята своєю майстерністю вихованці Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв і кінно-спортивне шоу від «Соколиного хутора».

058

082У той же час у Палаці студія старовинного танцю «La Rêverie» (м.Київ) проводила справжню феєрію художнього дійства, а у мистецькій вітальні лунали твори української класики у виконанні солістки філармонійного центру Лариси Литвин.

093

195На території парадного двору Палацу розмістилися різноманітні виставки народних майстрів, атракціони для дітей, святкова торгівля. У «Містечку майстрів» було розмаїття картин художників Чернігівщини та виробів умільців Центру ремесел для дітей та юнацтва.
Закінчилась концертна програма свята виступом театру вогню «Агній» (м.Прилуки). 
307

356Варто зазначити, що у своїй структурі заповідник «Качанівка» є унікальним, поділяється на дві частини: паркову та архітектурну. Качанівський парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва кін. ХVІІІ – поч. ХХ ст., який має площу 568,63 га, з них 125,5га – це водне плесо чарівної річки Смош, на берегах якої і розкинулася качанівська садиба.
423

IMG_4656Протягом майже всього ХІХ – поч.ХХ ст. садиба була осередком духовної культури на Лівобережній Україні. Такий культурно-мистецький розквіт садиби тісно пов’язаний з відомою родиною меценатів Тарновських. Володіючи Качанівкою протягом майже всього ХІХ ст., вони за досить короткий час перетворили садибу на відомий осередок мистецтва не лише в Україні, а й за її межами. Свою славу садиба отримала не випадково. Родина Тарновських, керуючись широкою меценатською політикою, надавала значну допомогу у підтримці молодих талантів, відомих вчених, митців та різних культурно – мистецьких і наукових проектів. Кого тільки не приваблювала Качанівка тихим задумливим парком з численними ставками, строгими алеями, прикрашеними скульптурами.
IMG_4671

IMG_4693Кожен, хто хоча б один раз прилучився до історичного джерела культури, назавжди збереже в собі іскру тепла та затишку Качанівської садиби і ще не раз відвідає ці чарівні, сповиті історією, культурою та меценатством місця.

IMG_4721

IMG_4727

Олександр МАЙШЕВ. Фото автора

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?