Відновне лікування на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, що надається працюючим українцям (застрахованим особам) за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, в Чернігівській області має показник ефективності 89% у лікуванні складних патологій.
Про це повідомила редакції видання Суспільний кореспондент заступниця начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області Олена Метлицька.
У першому півріччі 2021 року курс реабілітації за кошти Фонду пройшли 100 працівників, які знаходились на лікарняному через важке захворювання або травму (також Фонд фінансує реабілітацію для дітей застрахованих осіб, жінок з порушенням перебігу вагітності, учасників АТО).
З них 89 осіб повністю відновили працездатність за підсумками завершення курсу відновного лікування на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів і змогли одразу повернутись до роботи. Показник повної ефективності реабілітації складних патологій за кошти Фонду склав 89%.
Як зазначила Олена Метлицька, найвищий показник ефективності реабілітації (100%) спостерігається у разі реабілітаційного лікування ревматологічних захворювань, цукрового діабету, відновного лікування після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах.
Високий показник ефективності лікування на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів в пацієнтів після інсультів (95,2%), після нестабільної стенокардії (90%).
Ефективність реабілітації після операцій на опорно-руховому апараті склала 42,9%, після інфарктів міокарда, оперативних втручань на судинах серця — 50,0%.
Пройти відновне лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм за кошти ФССУ має право кожна застрахована особа за наявності медичних показань.
За словами Олени Метлицької, пацієнти направляються на реабілітацію після закінчення гострого періоду захворювання та за наявності визначеної медичної потреби.