Децентралізація розпочинається зі студентства

DSC_0668Децентралізація як процес та визначення зараз у всіх на вустах. Про неї говорять політики, її проводять, критикують, вивчають та врешті-решт втілюють у життя. Саме тому для молоді та студентів важливо бути обізнаними у цьому питанні.

28 вересня у прес-центрі «Чернігівський монітор» відбувся медіа-сейшн «Децентралізований студент врятує країну». На нього зібралися учасники проекту «Студенти для органів місцевого самоврядування», студенти чернігівських вищих навчальних закладів, представники органів місцевого самоврядування, громадськості, журналісти.

DSC_0608

DSC_0607Учасникам заходу було презентовано збірник нормативно-правових актів місцевого рівня про: громадські слухання, старосту села, доступ до публічної інформації, проведення громадської експертизи, електронні петиції тощо. Ці матеріали були напрацьовані інтернами «Молодіжної альтернативи» в рамках проекту «Спонукання та навчання молоді впливати на формування місцевої політики», що реалізовувався організацією у квітні-вересні цього року.

DSC_0659

DSC_0641— Громадська організація «Молодіжна альтернатива» спільно з ЧММГО «Молодіжний інформаційний центр» протягом 9 років залучає студентів чернігівських вищих навчальних закладів до активної участі у проекті «Студенти для органів місцевого самоврядування». Окрім того, що студенти проходять практику, працюючи у радах різних рівнів, вони залучаються до написання статей та аналітичних матеріалів, а також відвідують тренінги, — сказала Оксана Стельмах, координатор проекту «Студенти для ОМС» в Чернігові.

DSC_0614

DSC_0632За її словами дуже важливо навчати молодь здійснювати вплив на формування політики на регіональному рівні та залучати її до активної участі в управлінні державою шляхом вироблення місцевих політик.

Також під час заходу інтерни минулих років поділилися своїми враженнями від стажування та участі у проекті.

DSC_0643

DSC_0673Наталія Завгородня, зазначила: «Участь у подібних проектах допомагає визначитися із напрямком діяльності, який подобається, а також використовувати набуті вміння та навички у подальшій діяльності». Її підтримали і інші стажери.

Наприклад, для Маргарити Омеляненко участь у проекті запам’яталася цікавими зустрічами з інтернами  з інших міст, а також дала певний поштовх до більш активної участі у політичному житті.

DSC_0609На думку Юрія Ткача, можливість пройти стажування і побачити як працює міська рада допомагає молоді знайти відповідь питання: «Іти на держслужбу чи не іти?».

DSC_0661Директор Офісу реформ в Чернігівській області Ярослав Жиденко та експерт Микола Силенко розповіли про хід реформи децентралізації в області, про проблеми, які виникають в процесі її реалізації, а також відповіли на запитання присутніх, щодо процедури ліквідації та реєстрації органів місцевого самоврядування об'єднаних громад, бюджетного фінансування громад та інші. За їх словами, на сьогодні в області сформовано п’ять громад, які встигли пройти всю процедуру об’єднання, уже 25 жовтня обиратимуть голів та формуватимуть ради громади. «Процес об’єднання триватиме і надалі, і реформа має завершитися у 2017 році», — наголосив Ярослав Жиденко.

DSC_0632

DSC_0668Децентралізація – процес, який має вдихнути життя у невеликі села та райони, сприяти відродженню територій та повернути молодь зі столиці та великих міст. Саме тому важливо залучати студентів до активної участі у формуванні місцевої політики та управління державою.

Прес-центр «Чернігівський монітор». ФОТО Альони Шепіди

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?