Як тільки-но снігами замело дороги, одразу почали кричати «караул». Воно й зрозуміло. Адже трактори зі спеціальним обладнанням у більшості сіл — відсутні, тож і пройти навіть до найближчого магазину — проблематично, не кажучи вже про те, що треба з якихось справ виїхати в інше село чи місто. Це добре, якщо якийсь фермер змилостивиться виділити техніку свого господарства та допоможе селянам у боротьбі зі стихією.
А ось мешканцям сіл, які ведуть до смт Добрянка — центру об’єднаної територіальної громади, що на Чернігівщині, можна сказати — пощастило. На всій протяжності дороги, що з’єднує Ловинь-Олександрівку-Олешню з Добрянкою, сніг розчищений. І навіть (без перебільшення), вона краща, ніж траса Чернігів-Нові-Яриловичі. На відміну від останньої, тут відсутні вибоїни і льодові нашарування.
Тепер по цьому сільському-лісовому шляху без проблем «автолавки» привозять жителям різні продукти харчування.
«У магазинах теж є деякі харчі, але ті, що нам привозять, значно дешевші, то їх і вигідніше купляти», — пояснюють жіночки з села Ловинь, що адміністративно входить до Ріпкинської об`єднаної територіальної громади.
Навіть мобільна бригада «Укрпошти» приїжджає сюди двічі на тиждень, а не один раз, як це буває в інших селах.
А завдячувати селянам є кому — добрянські лісівники не залишились осторонь проблем віддалених сіл, засипаних метровими в заввишки снігами.
— Добрянські лісівники, всі працівники виробничих підрозділів лісгоспу усвідомлюють свою соціальну відповідальність перед жителями Добрянської об’єднаної територіальної громади, а також інших сільських громад, на території яких функціонує лісгосп, — зазначив директор Державного підприємства «Добрянський лісгосп», заслужений працівник лісового господарства України Іван Горохівський. — Щоб їхні жителі завжди відчували себе захищеними від багатьох найпекучіших проблем. Наприклад, і таких, які принесла цьогорічна зима з її глибокими снігами і тріскучими морозами.
Головний лісничий ДП «Добрянський лісгосп», депутат Добрянської селищної ради Денис Землянко не лише розповів про обсяг виконаних робіт, а й зазначив, що все ж таки цьогорічна зима сприятлива для природи взагалі: і лісів, і полів, і водойм.
«І якби така сніжна зима була хоч би три-чотири роки підряд, то й земелька наповнилася б вологою, а так може всмоктати швидко в себе оцю вогкість і бажаний ефект буде нульовий», — розмірковує Денис Землянко.
А визволяв людей із сніжного полону, в якому опинилися села городнянських і ріпкинських округів Сергій Данович. На своєму тракторі Т-150 з підвісною лопатою він з самісінького ранку до пізньої ночі, а іноді й при світлі фар пробивав сотні кілометрів доріг до сіл і в населених пунктах.
Староста Олешнянського старостинського округу Наталія Бочарова переконана, що якби не працівники лісгоспу, то сиділи б усі весь час по домівках через нерозчищені від снігу дороги.
— Лісівники в нашому старостинському окрузі розчистили десятки кілометрів доріг по селах: до шкіл, ФАПів, інших соціальних закладів, — констатує Наталія Бочарова. — Тож тепер шкільні автобуси безперешкодно курсують з малечею, а торгівля забезпечує підвезення найнеобхідніших товарів і продуктів. А головне — швидка допомога може своєчасно доїхати до хворих.
Селищний голова Добрянської об`єднаної територіальної громади Світлана Бицько теж неабияк вдячна лісівникам за те, що вони розчистили дорожні шляхи від снігу в 21 населеному пункті. Причому якісно і своєчасно.
— Як не подякувати за це лісівникам – нашим надійним помічникам за визволені з полону села! Ось тому й авторитет лісівників у нашій об’єднаній територіальній громаді високий – семеро працівників лісгоспу обрані депутатами до рад різного рівня. Це й свідчить про те, що люди поважають лісівників і довіряють їм захищати свої інтереси в місцевих радах, — підкреслила голова Добрянської ОТГ.