Екологи знову виявили розорення прибережних зон річки Остер

Інспектори Державної екологічної інспекції в Чернігівській області перевірили територію прибережної захисної смуги річки Остер і ось що виявили.

За результатами заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства на території Бахмацького району Чернігівської області виявлені порушення природоохоронного законодавства.

Зокрема, встановлено, що на земельній ділянці на території Рубанської сільської ради, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, здійснено механічний обробіток землі шляхом її розорювання в межах нормативної прибережної захисної смуги р. Остер, а саме здійснювалось вирощування кукурудзи, залишки якої передисковано. На інших земельних ділянках Рубанської сільської ради з цільовим призначенням для ведення фермерського господарства та ведення товарного сільськогосподарського виробництва, здійснювалось вирощування соняшнику та також проведено механічний обробіток землі шляхом її розорювання.

Не менш критичною є ситуація на земельній ділянці на території Біловежівської сільської ради з цільовим призначенням для ведення фермерського господарства. На даний час земля використовується для вирощування сільгоспкультур, а саме озимого жита в межах нормативної прибережної захисної смуги р. Остер. У результаті чого відбувається дифузне забруднення та зневоднення річки Остер.

Ці факти свідчать про порушення природоохоронного режиму використання земель водного фонду та вимог  статей 60, 61, 96 Земельного Кодексу України, а також статей 88, 89 Водного Кодексу України.

За порушення природоохоронного режиму використання земель водного фонду Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області осіб, причетних до вищезазначених порушень  притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 53 КУпАП. Надані приписи щодо усунення та недопущення порушень природоохоронного режиму використання земель в подальшому.

Інформуємо, що р.Остер – ліва притока р.Десна, згідно водогосподарського паспорту загальною довжиною 195 км., загальною площею басейну – 3,3 тис. км2 ,  належить до середніх річок (стаття 79 Водного кодексу України). Відповідно до статті 88 Водного кодексу України нормативна прибережна захисна смуга річки становить 50 м.

Виникає питання, на підставі яких дозвільних документів були виділені та передані у користування вищезазначені земельні ділянки?

Марія Плетінь

Від редакції. Допоки не буде прийнятий закон, яки передбачатиме суворі кримінальні санкції (поки що існують адмінштрафи та й то мізерні у порівнянні до отриманих господарствами прибутків) за такі неподобства щодо тих осіб — керівників агрофірм, що думають лише про фінансову наживу, відповідні інспекції лише констатуватимуть про все це. Треба негайно владі вживати реальні заходи, бо потім буде пізно. 

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?