Прокурорами області проводяться систематичні перевірки пунктів тримання, вивчаються підстави та надається юридична оцінка законності позбавлення іноземців волі та вживаються заходи на усунення таких порушень.
Поточного року прокуратурою вже внесено 6 актів реагування на захист прав іноземців. За результатами їх розгляду до відповідальності притягнуто 17 службових осіб, які допустили ці порушення.
Перевіркою в Чернігівському пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні (далі – ПТПІ), організованою обласною прокуратурою, виявлено двох іноземців – громадян Ісламської Республіки Афганістан та Республіки Узбекистан, які незаконно утримувалися в установі після втрати чинності рішеннями про їх затримання. Завдяки вжитим прокуратурою заходам, права іноземців поновлено, їх звільнено з ПТПІ.
Обласною прокуратурою приділяється значна увага питанням додержання міграційного законодавства, а також забезпеченню прав іноземців та осіб без громадянства, в тому числі й у місцях несвободи.
Право на свободу та особисту недоторканність є одним із визначальних та фундаментальних прав людини та закріплене в ч. 1 ст. 29 Конституції України.
Воно врегульоване також і чинними міжнародними договорами України. Згідно зі ст. 3 Загальної декларації прав людини 1948 року, п. 1 ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, п. 1 ст. 9 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права 1966 року кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність. Нікого не може бути піддано свавільному арешту чи утриманню під вартою.
Як повідомили в Чернігівській обласній прокуратурі, додержання вимог національних та міжнародних нормативно-правових актів в місцях несвободи і надалі залишається пріоритетом у діяльності обласної прокуратури.