Останнім часом, освітянська галузі на Чернігівщині переживає не найлегші часи. Закриваються школи, йдуть із професії вчителі, якість освіти знижується. Повернулась навіть така ганебна практика, як затримка виплат заробітних плат. У такий спосіб намагаються скоротити видатки з місцевих бюджетів у багатьох районах області.
Так, у Городнянському районі, вчителів кількох шкіл відправили у відпустку за свій рахунок. Не в найкращому стані і профтехосвіта, яка могла б розвиватись і надавати такі потрібні кадри для агропідприємств.
Вдихнути життя в освітянську галузь області цілком реально – вважають у партії «Наш край» .
Представник цієї політичної сили – ректор Чернігівського Національного університету імені Т. Шевченка Микола Носко – переконаний: розв’язання проблеми слід шукати в економічній площині. «Чернігівська громада повинна мати право усі свої економічні здобутки використовувати на вирішення нагальних проблем регіону, а не просити для цього грошей у держави», — заявив він, коментуючи ситуацію із вимушеними відпустками працівникам сільських малокомплектних шкіл.
«Економія коштів здійснюється в будь-який спосіб – як відповідно до чинного законодавства, так і всупереч йому», — скаржаться педагоги з чернігівської глибинки, — відтак доводиться йти у вимушені відпустки. А від цього насамперед страждають діти».
«Завдання влади – забезпечити повноцінний навчальний процес і соціальні гарантії працівникам галузі. Саме це ми і збираємось робити з потужною командою «Нашого краю»», — запевнив Микола Носко.
Тетяна ТЕРЕЩЕНКО