«Якщо наші вимоги не будуть виконані, за дві доби ми будемо під стінами облдержадміністрації». Таку заяву оприлюднили торфодобувники Смолинського та Ірванцівського заводів ДП «Чернігівторф» 2 березня 2020 року.
Страйкові комітети Смолинського та Ірванцівського торфобрикетних заводів озвучили вимоги до голови Чернігівської облдержадміністрації Андрія Прокопенка.
Вони чіткі, короткі та складаються всього з п’яти пунктів. Страйкарі нарікають на те, що Чернігівська ОДА фактично ігнорує їх проблеми. У випадку відсутності реакції з боку керівництва виконавчої влади краю торфовидобувники обіцяють з середи, 4-го березня, розпочати безстрокову акцію протесту під стінами облдержадміністрації.
Страйкові комітети Смолинського та Ірванцівського торфозаводів сформулювали наступні вимоги:
1. Припинити порушення Закону України Міністерством енергетики та захисту довкілля України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів» і використати надані Вам права на відкликання незаконного наказу №7-к/к від 20 січня 2020 року «Про призначення Слуценка П.О. виконуючим обов’язки директора ДП «Чернігівторф».
2. Обговорити питання з Міністерством енергетики та захисту довкілля України про приватизацію, а не продажу ДП «Чернігівторф».
3. Забезпечити права трудових колективів, а також населення, яке проживає в заводських селищах.
4. Сприяти забезпеченню прав територіальних громад та подальшому функціонуванню філій Смолинського та Ірванцівського торф’яних заводів.
5. Прийняти заходи для допуску реальних інвесторів з відповідними планами і виробничими програмами.
«Якщо наші вимоги не будуть виконані, з 4 березня 2020 року ми змушені будемо проводити безстрокову акцію протесту біля будівлі Чернігівської обласної адміністрації», — написали страйкарі. Підпис – голови страйкового комітету Андрія Страхова. Відповідний лист-звернення торфовидобувники направили на адресу голови Чернігівської ОДА Андрія Прокопенка у понеділок, 2-го березня.
Нагадаємо, торфовидобувники вже двічі виходили під стіни Чернігівської ОДА — спочатку за каденції Валерія Куліча, потім — при Олександру Миснику. Обидва рази — з технікою. Вперше навіть організували похід тракторами, навантаженими торрфобрикетом. Починаючи з 2015-го року шахтарі перебувають у перманентній боротьбі за заводи.
Днями торфовидобувники звернулися до Президента України Володимира Зеленського, аби він втрутився в ситуацію з недопущення продажу торфозаводів. Наприкінці лютого 2020 року з аналогічною заявою трударі звернулися і до голови Чернігівської облдержадміністрації Андрія Прокопенка.