Суб'єкти господарювання, які здійснюють реалізують пальне у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на роздрібну або оптову торгівлю пальним, не отримують.
Законом України від 18.12.2019 року № 391-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо покращення адміністрування акцизного податку)» внесено зміни зокрема до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі — Закон № 481).
У Головному управлінні Державної податкової служби у Чернігівській області повідомили, що зазначеними змінами, які набрали чинності з 29.12.2019 року, запроваджено серед іншого, спрощення умов ліцензування для суб’єктів господарювання.
Передбачено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють роздрібну, оптову торгівлю пальним або зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на роздрібну або оптову торгівлю пальним або на зберігання пального, не отримують.
Також Закон № 481 доповнено нормою, яка встановлює, що суб’єкти господарювання, що здійснюють зберігання пального, яке не реалізовується іншим особам і використовується виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, копії зазначених документів не подають. Такі суб'єкти господарювання у заяві зазначають, про використання пального для потреб власного споживання чи переробки, загальну місткість резервуарів (ємностей), які використовуються для зберігання пального та їх фактичне місце розташування.
Світлана Стрижак