В Ічні на Чернігівщині презентували Бюст Василя Горленка та новий Благодійний фонд.
Не так уже й часто до Ічні навідуються столичні гості зі своїми творчими здобутками. Як-не-як – півтори сотні кілометрів та ще й такими дорогами одним днем навіть молодій людині й то непросто...
З Іваном Михайлович Забіякою вже давненько вели розмову, щоб він приїхав із виданнями свого Благодійного фонду «Бібліотека альманах «Вітряк» імені Василя Горленка», зустрівся з ічнянською інтелігенцією. Він пообіцяв і свого слова дотримав.
Розповідає Іван Забіяка:
– Перш, ніж приїхати в Ічню, ми разом зі скульптором Іваном Романовичем Липовкою з’їздили на могилу Василя Горленка в с. Українське Талалаївського району. Справа в тому, що вже під патронатом Фонду імені Василя Горленка та знову ж таки підтримки Прилуцького відділення Чернігівського земляцтва, його керівника Павла Кривоноса ми продовжуємо працювати над реконструкцією могили Василя Горленка. Вже виготовлено металоконструкції, підготовлено двадцять стендів для встановлення експозиції (правда, ще їх не надруковано, але це справа нетривалого часу). На цих стендах коротко відображена історія села Ярошівка (нині – Українське), історія роду Горленків та родини Василя Петровича, творчий шлях, висловлювання про нього та оцінка його творчості українськими вченими, починаючи з кінця ХІХ і до початку ХХІ століття, а також краєвиди українського села часів Василя Горленка. Але, на нашу думку, цього мало. Ми ще задумали на надмогильному пам’ятнику замість хреста/тризуба встановити бюст Василя Петровича. І тут самого нашого бажання чи ентузіазму недостатньо. Цим повинен зайнятися спеціаліст, який би зміг цей бюст виготовити, дати фахову консультацію як про бюст, так і про стенди. Сподіваємося, що наш земляк із Семенівського району Іван Липовка з таким завданням справиться достойно. І ми матимемо чи не перший в Україні музей-пам’ятник такого формату одній людині. Ця людина – Василь Горленко – гідна такої пам’яті і такого пошанування. Україна в цілому багато перед ким у великому і невиправному боргу. То хто, як не такі Благодійні фонди повинні взяти на свої плечі цей борг і віддати? Думаю, що саме так і має бути...
Зустріч з Головою Благодійного фонду імені Василя Горленка, українським вченим, журналістом Іваном Забіякою, відбувалася в ічнянській бібліотеці для дорослих. Прийшли не лише члени Історико-краєзнавчого товариства «Ічнянщина», яких на сьогодні нараховується понад сто чоловік, а й приїхали зі своєю командою Валентина Федорівна Карпенко – голова Парафіївської ОТГ, Микола Миколайович Череп – власник агросадиби «Соколиний хутір» та Голова правління громадської організації «Петрушівський осередок спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні».
І хоча зустріч планувалася майже під кінець робочого дня й за планом мала б тривати хвилин сорок, насправді тривала майже дві години, які пролетіли дуже швидко. На завершення були ще й питання та виступи, обмін подарунками, автографи Івана Забіяки та спільне фото.
Микола Терещенко,
Голова історико-краєзнавчого товариства «Ічнянщина»