50% підприємств Чернігівщини облаштували лічильники засобами дистанційної передачі даних.
Вже більше половини непобутових споживачів облаштували комерційні вузли обліку засобами дистанційної передачі даних. Їх наявність необхідна для забезпечення точного прогнозування обсягів споживання газу в області.
Половина підприємств Чернігівщини встановили на власних комерційних вузлах обліку засоби дистанційної передачі даних. Вимога їх встановлення затверджена в листопаді 2015 року і міститься в Кодексі газорозподільних систем.
Наявність приладів дистанційної передачі даних необхідна для надходження даних про споживання газу в щоденному режимі до Оператора ГРМ. Це потрібно для належної організації добового балансування на внутрішньому ринку природного газу, яке стартувало 1 березня 2019 року. Натомість значна частина підприємств Чернігівщини продовжує збирати інформацію про споживання газу в ручному режимі.
«Щоранку наші фахівці різними способами – телефоном, електронною поштою, СМС-повідомленнями чи Viber, зводять споживання газу за всіма підприємствами. Досить часто зв'язок з представниками компаній взагалі відсутній. Це значно ускладнює процес занесення і зведення балансу газу. До того ж суттєво зростає вирогідність помилок, що може призвести до виставлення штрафних санкцій споживачам», — повідомив технічний директор «Чернігівгазу» Ігор Швець.
Про важливість встановлення приладів дистанційної передачі даних неодноразово наголошувало і НКРЕКП. Минулого року Регулятор надав підприємствам чергову відстрочку до травня поточного року під надання безвідкличного гарантійного листа. Проте 970 юридичних осіб Чернігівщини зволікають з встановленням необхідного обладнання.
Якщо найближчим часом НКРЕКП не прийме іншого рішення, ПАТ «Чернігівгаз» доведеться припинити розподіл газу даним компаніям. Всі підприємства вже отримали відповідні повідомлення.
«На сьогодні у 970 непобутових споживачів різної форми власності не встановлене необхідне обладнання. В їх розпорядженні знаходяться близько 1,5 тис вузлів обліку газу, — поінформував Ігор Швець. – Ми неодноразово надсилали листи-повідомлення з роз`ясненням процедури і відповідальності за невиконання норм закону. Наразі, як того вимагає законодавство, компанія «Чернігівгаз» попередила клієнтів про відключення».
Юридичні особи можуть придбати прилади дистанційної передачі даних у цілої низки постачальників на ринку. Середня вартість обладнання одного вузла обліку газу, а саме лічильника і засобів передачі даних на сьогодні складає 7 тис грн.
Технічне завдання та консультації щодо встановлення засобів дистанційної передачі даних можна отримати в Центрах обслуговування клієнтів або в Контакт-центрі ПАТ «Чернігівгаз». Вимоги до обладнання та зразки документів є на сайті компанії.
Нагадаю, що основною сферою діяльності ПАТ «Чернігівгаз» є розподіл природного газу. Щорічний обсяг транспортування становить близько 600 млн. куб. м. природного газу. Система газопостачання Чернігівщини складається з 13,8 тисяч км газопроводів. Нашими споживачами є понад 356,5 тисяч сімей, близько 2,5 тисяч підприємств та установ Чернігівської області.
Найкрупнішими клієнтами ПАТ «Чернігівгаз» є Чернігівська ТЕЦ, ПАТ «Облтеплокомуненерго», ТОВ «Земля і воля», Остерська КЕЧ, НіжинТеплоМережі, ПАТ «Линовицький цукровий к-т», КП ТКЕ Прилукитепловодопостачання.
Компанія є одним з найкрупніших платників податків регіону. Щорічно до бюджетів усіх рівнів сплачується понад 98 мільйонів гривень податків і зборів.
Наталія Свириденко