Серед багатьох виконавчих проваджень є й такі, де батьки, мабуть, чекали, коли дітки от-от стануть дорослими. І аліменти, що залишилися несплаченими, анулюються. А даремно такі батьки сподіваються, адже борги по аліментах не анулюються з настанням повноліття дитини. Платити все одно прийдеться!
Донька Наталія п’ять років чекала від батька аліментів – у твердій грошовій сумі по 500 гривень на місяць. І нарешті дочекалася! У березні 2019 року тато сплатив майже 34 700 гривень заборгованості та ще й штраф у розмірі 13 863 гривні.
Тарасові батько мав сплачувати по 1/3 частини з усіх видів свого заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з травня 2011 року. І лише нещодавно боржник погасив всю сума боргу: 65 097 гривень аліментів і штраф 28 921 гривню.
Що саме подіяло на «забудькуватих» батьків? До них застосовувались різні заходи, від арешту майна до встановлення обмежень, передбачених статтею 71 Закону України «Про виконавче провадження». Як свідчить статистика, більш за все на корюківських боржників впливає заборона у праві виїзду за кордон.
А взагалі з серпня минулого року 23 особи погасили борги перед дітьми, отримавши саме таку заборону, вісьмох боржників спонукало накладення штрафу, а троє сплатили гроші у зв'язку з обмеженням у праві керування транспортними засобами.
Нагадаємо, що з 6 лютого 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Законом передбачено нові способи примусового виконання рішень до боржника, який не сплачує аліменти більше ніж шість місяців.
За інформацією Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, спеціально для видання Суспільний кореспондент