Чернігівська міськрада прийняла міську Програму розвитку фізкультури і спорту на 2019—2023 роки. Відповідне рішення схвалено 27 вересня під час чергової сесії міської ради.
Основною підставою для розробки програми у Чернігові стала необхідність зміцнення матеріально-технічної бази дитячо-юнацьких спортивних шкіл і спортивних споруд міської комунальної власності, популяризація здорового способу життя і спорту серед чернігівців різного віку.
Адже до регулярних занять спортом в Україні залучено близько 15% населення, тоді як у країнах Європи цей показник значно вищий.
Заходи, визначені у міській програмі, передбачають покращання стану матеріально-технічної бази ДЮСШ, проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з олімпійських та неолімпійських видів спорту; утримання та проведення навчально-тренувальної роботи комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл, проведення масових фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів; підтримку діяльності закладів фізичної культури і спорту та організацій фізкультурно-спортивної спрямованості Чернігова тощо.
Згідно з документом, підсумком реалізації програми має бути збільшення до 20% кількості мешканців міста, які регулярно займаються спортом для проведення активного дозвілля і забезпечення здорового способу життя. Крім того, йдеться про залучення до 20% дітей та молоді 6-23 років до занять у дитячо-юнацьких спортивних школах, створення умов для розвитку резервного спорту і поповнення складу збірних команд.
Згідно з програмою, у 2019—2023 роках на розвиток спорту у Чернігові планують витратити понад 200 млн грн.
Президент Асоціації дворового футболу м. Чернігова Богдан Ткаченко позитивно оцінив прийняття цієї програми.
«Належне фінансування спорту закладає фундамент здорового суспільства і дає можливість пишатися нашими земляками, які гідно захищають спортивну честь нашого краю на всеукраїнських та міжнародних змаганнях», — наголосив він.
Всього у Чернігові на сьогодні працюють 8 спортивних шкіл, засновником яких є Чернігівська міська рада, там займаються майже 4000 дітей і підлітків, розвиваються 40 видів спорту. Навчально-тренувальну роботу проводять 173 тренери-викладачі.