Для Вінницького гарнізону, який за кількістю безквартирних військових один із найпроблемніших в Україні, початок будівництва 81-квартирного будинку має неабияке значення. І не лише тому, що за рік 80 родин захисників отримають омріяні квадратні метри. У цьому обласному центрі на житло нині чекають 2,6 тисячі військових. Старт житлового будівництва знову запалив вогник надії в очах людей у погонах...
Як зазначив начальник квартирно-експлуатаційного відділу Вінницького гарнізону підполковник Микола Сакара, епопея з 81-квартирним будинком, що планують звести на території колишнього військового шпиталю, триває не один рік. З різних причин будівництво відкладалося. І от 2018 року нарешті запланували виділити перший транш для зведення будівлі. До кінця року належить освоїти аж 30 мільйонів гривень! Загальна ж вартість будівництва — майже 42 мільйони гривень.
Проте нестача коштів — не єдина проблема, що гальмувала початок робіт. Річ у тому, що до майбутнього будмайданчика немає відповідних під’їзних шляхів. Єдина наявна дорога абсолютно непридатна для інтенсивного використання важкою будівельною технікою...
— Неподалік є ділянка, де можна прокласти такий шлях, — говорить підполковник Микола Сакара. — Але її самовільно забудували гаражами та підсобними приміщеннями мешканці прилеглих будинків. Вони навідріз відмовлялися демонтувати ці будови. Урегульовувати це болюче питання довелося безпосередньо керівництву Повітряних Сил із мером міста. І компроміс було знайдено.
Слід зазначити, що майданчик у районі Стрілецької вулиці — не єдине місце в обласному центрі, де можна збудувати житло для військових. Про плани зведення цілого житлового комплексу на тисячі квартир у районі вулиці Чехова (на території площею понад 4 гектари, що належить Міноборони), говорили ще років із десять тому. За словами начальника КЕВ, колишній підрядник, який будував багатоповерхівки для військових у цьому ж мікрорайоні, зобов’язувався звести й дитячий садок, яких тут дуже бракує. Та з певних причин цього не зробив. Тож тепер міська влада не дає «добро» на нове будівництво, доки не будуть виконані попередні домовленості.
— Поки що охочих будувати садочок не знайшлося, — говорить підполковник Микола Сакара. — Вкладати гроші в такі проекти готовий далеко не кожен інвестор, бо ці заклади здаються лише «під ключ» (з повним циклом внутрішніх і зовнішніх робіт) та із необхідною інфраструктурою. Тим часом є відповідний наказ Міністра оборони про вивільнення цієї території та передачу її на баланс КЕВ м. Вінниці. Загалом таких ділянок є кілька. Тож місця для майбутньої забудови достатньо. Бракує хіба що грошей.
Андрій ЯЦИК
Матеріал для публікації у нашому виданні підготовлений Медіа-центром МО України (м.Чернігів)