В оперативному командуванні «Північ» відбувся семінар за участю представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста.
Наприкінці жовтня в оперативному командуванні «Північ» Сухопутних військ Збройних Сил України відбувся семінар з питань дотримання (застосування) військовослужбовцями та працівниками Збройних Сил України норм і принципів міжнародного гуманітарного права при плануванні й застосуванні військ у збройних конфліктах.
Ігор Лимаренко зазначив, що МКЧХ — це об'єктивна, нейтральна і незалежна організація, цілі і завдання якої мають виключно гуманітарний характер і полягають в тому, щоб захищати життя і гідність людей, які постраждали в результаті збройних конфліктів та інших ситуаціях насильства.
Під час представлення звіту, діяльності організації на Сході України, Ігор Лимаренко відмітив плідну співпрацю представників організації з українськими військовими.
— При наданні гуманітарної допомоги місцевому населенню, яке залишилося в зоні конфлікту на Сході України, ми знаходимо порозуміння командирів та військовослужбовців щодо важливості нашої місії. Разом з офіцерами цивільно-військового співробітництва нам вдається охопити більше людей, які постраждали в результаті бойових дій та надати допомогу там, де вона найбільш необхідна, — зазначив Ігор Лимаренко.
Він також наголосив, що під час планування операцій та бойових дій командири враховують усі норми міжнародного гуманітарного права та прислухаються до порад з боку представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста.
— Це стосується розташування бойових позицій військових, коли їх відстань, біля населених пунктів наражає на небезпеку цивільне населення та може призвести до руйнування інфраструктури, — додав Ігор Лимаренко.
У своєму виступі делегат МКЧХ Майкл Пімб зазначив, що Збройні Сили України мають високий рівень довіри у комітеті з питань дотримання норм міжнародного гуманітарного права.
— З особистого досвіду хочу зазначити, що українські військові, під час планування та ведення бойових дій, дотримуються виконання норм міжнародного гуманітарного права, що свідчить про високу кваліфікованість армії та її авторитет на міжнародному рівні, — підкреслив Майкл Пімб.
У підсумковому висновку делегати наголошували на тому, що найголовнішим критерієм оцінки правильного рішення командира під час ведення бойових дій є збереження життя цивільних осіб та об’єктів життєзабезпечення населення.
Віталій Кирилов
оперативне командування «Північ»