Вибори 29 жовтня дають новоствореним громадам шанс обрати місцевих лідерів, які заслужили довіру людей.
Зокрема, у всіх 14 громадах Чернігівської області, в яких відбуватимуться вибори, партія висунула 250 кандидатів у депутати – це найвищий показник по Україні.
Про це повідомив 20 вересня у прес-центрі «Чернігівський вибір» лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик.
Вибори 29 жовтня дають новоствореним громадам шанс обрати місцевих лідерів, які заслужили довіру людей. Саме такими є кандидати від Аграрної партії – це господарі, які працюють для своїх громад. Якщо ж на цих виборах перемагатимуть намісники влади та олігархічної опозиції, представляти інтереси громад і вирішувати їхні проблеми буде нікому, — підкреслив Віталій Скоцик.
Команда Аграрної партії переконана, що справжній поступ України почнеться з сильних громад, тож пропонує чітку програму дій для розвитку самоврядування в Україні. Головні завдання, які ставить політична сила, лишаються незмінними: «Землю – громадам! Кошти – громадам! Владу – громадам!»
Земля за межами населених пунктів повинна бути передана в розпорядження громад, а не корумпованого Держгеокадастру. Аграрна партія засуджує спроби загальмувати ухвалення відповідного рішення у ВРУ. У подальшому в повноцінне розпорядження громад мають бути передані і водні та лісові ресурси.
Добробут громад має забезпечуватись справедливим розподілом податків. 70% коштів повинні залишатися на потреби громади. І лише 30% — передаватись на загальнодержавний рівень, щоб забезпечити обороноздатність і правопорядок. Зараз же через центральний бюджет перерозподіляється майже 4/5 усіх грошей.
«Кошти і земля – це головні ресурси розвитку громад. Маючи ці ресурси, вони зможуть відновити школи, дитсадки, ФАПи, лікарні, інфраструктуру в селах. А без цього еміграція українців та вимирання сіл триватиме», — говорить лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.
Аграрна партія виступає за те, щоб громади отримали більші права щодо вирішення своїх питань. Зокрема, за надання громадам права обирати суддів, начальників місцевої поліції – у такому разі вони будуть діяти в інтересах справедливості і простих людей, а не «обслуговуватимуть» своє керівництво з центру.
«Головною проблемою більшості громад є безробіття та низький рівень життя. Кількість охочих емігрувати з України за останній рік зросла з 30 до 35%. Треба зробити так, щоб активні люди не покидали своїх громад. Інакше цілі райони як не вимруть, то роз’їдуться по чужині. Ми і на місцевому рівні, і на загальнонаціональному рівні добиваємося створення умов для підприємництва», — наголошує лідер Аграрної партії.
Зокрема, політична сила виступає за розвиток переробки аграрної сировини, що дасть змогу створювати робочі місця не лише в селах, а й у містах. Другий надважливий напрямок – розвиток кооперативів у селах, завдяки якому малі господарства зможуть постачати свою продукцію до споживача без посередників, що стабілізує ціни на харчі.
У прес-конференції також взяли участь заступник голови Чернігівської обласної організації Аграрної партії, заступник голови обласної ради Арсен Дідур та заступник голови Чернігвської обласної організації Аграрної партії Анатолій Максак.
Щоб реалізувати свою програму дій в інтересах громад, Аграрна партія стала одною з найактивніших учасниць виборів 29 жовтня і зробила серйозну заявку на перемогу. Вона висунула 2090 кандидатів у депутати рад і 16 кандидатів на голову ОТГ. Лише у Чернігівській області висунуто 254 кандидатів у депутати місцевих рад і трьох претендентів на голів ОТГ. У відсотковому вимірі Аграрна партія висунула 46% кандидатів від спискового складу рад ОТГ. Для порівняння, на виборах у грудні 2016-го цей показник був на рівні 29%, у квітні 2017-го – 34%.
«Ми робимо ставку на місцевих лідерів, яких знають і поважають у громадах. Кандидати від Аграрної партії – це люди, які розуміють місцеві проблеми, оскільки живуть і працюють у громадах, а отже, і нестимуть відповідальність за кожен свій крок», — говорить Віталій Скоцик.
Але не тільки журналісти цікавилися земельно-ринковими питаннями. Їм цікаво було почути думку лідера однієї з авторитетних і потужних партій і про інші аспекти, що турбують сьогодні суспільство. Зокрема, Віталій Скоцик на запитання як він ставиться до розпочатої реформи в галузі охорони здоров’я, підкреслив, що такі реформи, це ніщо інше як імітація реформ і нічого спільного з реальним життям не має.
Нагадаємо, що Центральна виборча комісія своєю Постановою призначила на неділю, 29 жовтня 2017 року, вибори у 202 об’єднаних територіальних громадах в усіх без виключення областях України.
Зокрема, у Вінницькій області такі вибори відбудуться в 9 об’єднаних територіальних громадах, у Волинській області – в 19 ОТГ, у Дніпропетровській області – в 19 ОТГ, у Донецькій області – в 2 ОТГ, у Житомирській області – в 13 ОТГ, у Закарпатській області – в 1 ОТГ, у Запорізькій області – в 10 ОТГ, в Івано-Франківської області – в 8 ОТГ, у Київській області – в 4 ОТГ, у Кіровоградській області – в 6 ОТГ, у Луганській області – в 4 ОТГ, у Львівській області – в 8 ОТГ, у Миколаївській області – в 1 ОТГ, в Одеській області – в 11 ОТГ, у Полтавській області – в 12 ОТГ, у Рівненській області – в 5 ОТГ, у Сумській області – в 9 ОТГ, у Тернопільській області – в 4 ОТГ, у Харківській області – в 7 ОТГ, у Херсонській області – в 10 ОТГ, у Хмельницькій області – в 7 ОТГ, у Черкаській області – в 15 ОТГ, у Чернівецькій області – в 4 ОТГ, у Чернігівській області – в 14 ОТГ.