Звідки беруться мільйонні зарплати чиновників?

Подія і коментар. 

ПОДІЯ: У Міністерстві юстиції пояснили, звідки беруться мільйонні зарплати чиновників

У ЗМІ з’явилися дані про те, які зарплати отримують деякі представники Департаменту державної виконавчої служби Мін’юсту. Заробітна плата директора департаменту за червень 2017 року

перевищила півтора мільйони гривень, а його колега на посаді Головного державного виконавця за травень та червень 2017 року сумарно отримав винагороду розміром у майже дев’ять мільйонів гривень.

Але в Міністерстві юстиції переконують, що мільйонні виплати його посадовцям не виділяються з держбюджету і є втіленням загальноєвропейської практики мотивації працівників.

Урядовці наголошують, що виплачена на користь державного виконавця сума не є премією, сплаченою з бюджету, а винагородою, яка виплачується зі стягнутого з боржника виконавчого збору, і становить 10% суми боргу, що фактично стягнуто з боржника.

«Так, у Болгарії, де функціонує змішана система примусового виконання, подібна до української моделі, розмір винагороди виконавця — від 2% до 15% (залежно від суми стягнення — зі зростанням суми стягнення розмір відсотка зменшується). У Польщі загальний розмір винагороди виконавця сягає 15%», — заявляють у Міністерстві.

За словами урядовців, також прикладами застосування такого методу є Румунія, Молдова, Казахстан, Монголія та Киргизстан.

В Україні, за даними Мін’юсту, від жовтня 2016 до червня 2017 року подібна система нагород принесла в бюджет понад двісті мільйонів гривень та збільшила ефективність виконання судових рішень у три рази.

КОМЕНТУЄ Петро АНТОНЕНКО, редактор газети «Світ-інфо», м. Чернігів:

Петро Антоненко

Як у нас люблять посилатися на зарубіжну практику! Напевне ж, ці паралелі з названими країнами, на які киває Мінюст, притягнуті за вуха, і все далеко не так однозначно.

Але навіть просто вдумаймося, про що мова. Державним чиновникам виплачують «заробітки» у вигляді якихось премій у мільйони гривень. Це в бідній за основною масою людей країні. І це подається так, що чиновники, мовляв, заробили ці гроші. Але вибачте, яким чином заробили? Роботою з виконання рішень судів. Отже, рішень української держави, адже суди виносять рішення саме іменем держави. І от чиновники, просто приставлені до виконання цих рішень, чомусь вважають, і так вважає міністерство, що до їхніх рук повинні прилипати немалі частки з коштів, стягнутих із порушників закону державою і на користь держави.

Що означає твердження міністерства, начебто за такий-то період саме «подібна система винагород», тобто преміювання, принесла бюджету понад 200 мільйонів гривень? Невже таки «система винагород»? А чому не просто дії судової гілки влади держави?

Доволі сумнівна практика й сумнівний прецедент. Адже за такою методою у нас захочуть присмоктуватися до отримання «паю», частки і ще чимало служб, причетних до наповнення державного бюджету. Не кажучи вже про те, що рекорди премій ставить саме державна виконавча служба, якій нема чим особливо хвалитися щодо повного та суворого виконання рішень наших судів.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?