«Ми не лукавили з тобою…» — виставка творів у музеї

Чернігівська міська організація ГО «УТОПІК» спільно з Чернігівським літературно-меморіальним музеєм-заповідником М.М. Коцюбинського підготували ювілейну виставку творів чернігівського подружжя — Василя Дубового та Олени Вербицької «Ми не лукавили з тобою…».

Відкрилася виставка 7 вересня. Триватиме до 8 жовтня.

Експозиція побудована у виставковому залі музею – заповідника і складається з творів пейзажного живопису Олени Вербицької та станкових скульптурних творів і монументальних проектів Василя Дубового. Вона присвячена 65-м роковинам з дня народження скульптора та 70–річчю художниці Олени Вербицької.

Скульптор Василь Дубовий вiльно володiв пластичною формою. Це допомагало йому в розробцi цiлих проектiв пам’ятних статуй i монументальних погрудь. Творчi iнтереси Василя Дубового проявились також i в малiй пластицi, декоративнiй керамiцi, мистецтвi медалi.

Творчість Олени Вербицької приваблює насамперед природністю образного мислення, внутрішньою логікою сприйняття, і разом з тим – глибоким довір’ям до натури. Її твори відзначаються ясністю, чистотою форми, вони безпосередні і невибагливі. Світ, що оточує художницю, сприймається нею витончено. Відчувається філософський підхід до життя і внутрішня свобода особистості, котра незалежна від тих чи інших догм в мистецтві. Тому, лише на перший погляд здається, що через пейзажі Вербицької до нас промовляє сама природа в усій своїй різноманітності і оповідає про свою прекрасну таємницю життя, про невичерпне джерело енергії і натхнення.

Одна з основних тем у творчості О. Вербицької — романтичні пейзажі старовинного Чернігова, навіяні легендами про Чорні ліси, що колись оточували його. Це місто скоріше епох, що минули, котре живе своїм потаємним життям. Милий старий Чернігів, де теплі стіни одноповерхових дерев’яних будинків, де і сьогодні домінантою ландшафтів залишаються православні храми XI — XVIІІ століть, в гармонії з Десною і зеленими шатами чернігівських садів і гаїв.

Важливо, що художниця залишається вірною своєму світовідчуванню, своїй темі. Без сумніву, її турбує не те, як буде намальовано, а що з’явиться на полотні із баченого і пропущеного скрізь своє «я». Бути вірною реальності, що оточує, уважне і обережне ставлення до натури — важливі складові творчого методу Олени Вербицької.

Вартість квитків:

дитячий – 3 грн;

студентський – 4 грн;

дорослий – 6 грн.

Адреса музею: м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 3.

Довідки за телефонами: (04622) 4-10-03, 4-43-26

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?