15 травня у ресторані «Градецький» яблуку ніде було впасти. Цього дня тут зібралися не лише жителі Чернігова, Прилук, Києва, а й Херсона, Дніпропетровська, Кривого Рогу, Славутича, Одеси.
Усі вони — прихильники здорового способу життя – прибули на зустріч зі своїми кумирами – збірною України з біатлону — щоби разом, традиційно, відзначити 5 років заснування Клубу. А ще… згадати як усе починалося в цьому виді спорту для Наталії Бурдиги, Олександра Біланенка та Андрія Дериземлі. Адже цього вечора спортсмени повідомили своїм фанатам про завершення спортивної кар’єри і поділилися планами на майбутнє. Утім про це згодом…
Почесні гості
Привітати Клуб з першою річницею та поспілкуватися зі спортсменами – збірною України з біатлону прибули шановані гості – президент федерації біатлону України, віце-президент Національного олімпійського комітету Володимир Бринзак, почесний президент Федерації біатлону України Микола Томенко, а також голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч, голова обласної ради Микола Звєрєв, партнери Клубу, друзі спортсменів та представники мас-медіа.
Заслужили орден федерації
Засновуючи Клуб прихильників біатлону імені Андрія Дериземлі Людмила Шандренко навіть не мріяла, що за п’ять років про їхню організацію будуть чути на спортивних майданчиках не лише України, а й Європи та світу. За ці п’ять років шанувальники біатлону встигли повболівати за своїх кумирів на трасах Фінляндії, Норвегії, Австрії, Чехії, Швеції, Італії, де з гордістю, у мороз і мряку, тримали найсильніший оберег спортсменів – наш жовто-блакитний прапор.
І якщо на початку заснування організації основною метою клубівців була моральна підтримка наших спортсменів на будь-яких змаганнях, то за ці п’ять років Клуб написав та втілює доволі об’ємну програму, серед завдань якої кілька соціально важливих проектів.
«Безперечно наша діяльність спрямована винятково на популяризацію здорового способу життя, і не лише серед дітей та молоді, а й дорослого населення. Ми робимо усе, щоби прищепити нашим дітям любов до здорового способу життя, до біатлону як дійсно золотого виду спорту. Наш Клуб дорослішає з кожним днем, попри такий дитячий вік, і свідченням цьому є створення Фонду «Взаємодія», який наразі проводить для нашого студентства пізнавальні, патріотичного спрямування акції та заходи. При фонді також діє інститут людини поважного віку, куди може прийти кожен, хто відчуває невикористану енергію та має досвід у тій чи іншій сфері життєдіяльності і головне - хоче цим ділитися з іншими», — каже Людмила Шандренко.
Серед членів Клубу – уболівальники не лише України, а й Росії, Англії, Німеччини, Польщі, з якими клубівці тримають постійний зв'язок. Щороку закордонні шанувальники української збірної з нетерпінням чекають біатлонних календарів, де завжди зібрані унікальні світлини зі спортивного життя наших біатлоністів та корисна інформація про спортивний сезон.
Визначальними для клубівців є ще два дні року – зимовий та літній. Зазвичай вони припадають на лютий та серпень. Саме в цей період клубівці організовують для шанувальників біатлону та прихильників здорового способу життя пікнічки, під час яких змагаються, обмінюються враженнями про спортивні досягнення своїх кумирів і завершують зустріч традиційним запашним кулішем та ароматним чаєм.
А іще вони організовують для школярів олімпійські уроки, проводять спортивні естафети та беруть активну участь у громадському житті міста Чернігова, долучаючись до екологічних акцій та заходів з благоустрою.
За всі ці та інші кроки п’ятирічного життя Президент Клубу Людмила Шандренко отримала цього дня орден федерації біатлону «За заслуги», котрий вручили їй Володимир Бринзак та Микола Томенко.
Благодійність: 3700 гривень для особливої дітвори
2013 року, на пропозицію Андрія Дериземлі, клубівці внесли до програми традиційних біатлонних вечірок благодійний аукціон, під час якого відбувається продаж речей відомих спортсменів. Виручені під час торгів кошти клубівці спрямовують на потреби Чернігівської спеціалізованої школи для дітей із вадами слуху.
В перший рік зібраних грошей вистачило на придбання новенького тенісного столу, 2014-го виручені на аукціоні гривні пішли на придбання матеріалів для облаштування волейбольного майданчика цієї школи. Цього року лоти на аукціон надали Валентина Семеренко та Андрій Дериземля. За півгодини організатори заходу виторгували 3700 гривень, які цього року підуть на ремонт класної кімнати школи для дітей із вадами слуху.
Подарунки
Справжньою окрасою вечора стали виступи добрих друзів клубівців – «Гопак» від танцювального колективу «Слов’яни», пісня « Я люблю мою країну — Україну у жестовому виконанні учениці 12 класу Чернігівської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів, майстра спорту України з плавання Катерини Авраменко.
Кілька чуттєвих музичних творів подарував публіці чернігівський співак Євген Мацак, а учениця 4 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 м. Чернігова Тетянка Дериземля порадувала гостей чуттєвим виконанням твору «Україно моя».
А ще уболівальники біатлону мали змогу не лише отримати автографи та побажання від своїх улюбленців, а й зробити з ними яскраві світлини.
Полтавчанка Вікторія Родичева, яка не прогавила жодної щорічної зустрічі зі збірною, привезла для Наталії Бурдиги, Олександра Біланенка, Сергія Седнєва та Андрія Дериземлі чудові чашки ручної роботи полтавського майстра. Голова громадської організації інвалідів «Рузвельт» Ірис Новакова, яка є комунікатором між Клубом і спеціалізованою школою для дітей із вадами слуху, виготовила для цих трьох спортсменів на згадку від клубівців ключниці у техніці декупаж.
А найчисельніша делегація з Прилук на чолі з бронзовою призеркою Олімпійських ігор 1994 року у Ліллехамері Валентиною Цербе-Несіною привезла уболівальникам та гостям величезний 5-кілограмовий торт, стилізований під один з епізодів естафети біатлоністів.
Миттєвості радості, гордості, хвилювань, щастя та гіркоти отримали всі присутні заходу під час перегляду роликів про спортивний шлях наших біатлоністів та діяльність клубу за рік. Неабиким сюрпризом ця трансляція стала для Олександра Біланенка, який зізнався уболівальникам, що до цього часу він не має у своєму архіві й половини світлин з демонстративних відеонарізок.
Прощавай, біатлон
Спортивну кар’єру в біатлоні вирішили припинити цього року одразу три спортсмени зі світовими іменами – чотириразова чемпіонка Європи серед юніорів, майстер спорту міжнародного класу Наталія Бурдига; учасник трьох Олімпійський ігор, чемпіон Європи 2003 року в індивідуальній гонці, триразовий чемпіон світу з літнього біатлону Олександр Біланенко та один з 30-ти найуспішніших біатлоністів планети, триразовий чемпіон та багаторазовий призер чемпіонатів Європи, дворазовий бронзовий призер чемпіонатів світу, чемпіон світу серед юніорів, учасник п’яти Олімпійських ігор Андрій Дериземля.
Теплі і чуттєві одкровення почули цього вечора про своїх улюбленців прихильники біатлону від їхніх тренерів, колег по збірній, друзів і рідних. Клубівцям же спортсмени пообіцяли не припиняти зв’язок з біатлоном попри завершення спортивної кар’єри.
Чи жалкують біатлоністи про таке рішення – вони майже одноголосно сказали «Ні». Адже на зміну їм приходять молоді, потенційні дівчата та хлопці, які вже встигли показати доволі гарні результати і відтак зробити заявку на перемогу як на українській, так і європейській та світовій аренах.
Як складеться життя наших улюбленців на інших трасах — покаже час. Поки ж Андрій Дериземля присвятив частину свого життя волонтерській роботі, створивши центр підтримки армії, який є осередком збору і доставки гуманітарної допомоги українським бійцям та місцем реабілітації для рідних учасників АТО.
Наталія Бурдига жартома сказала своїм прихильникам про можливу кар’єру моделі, на що фанати побажали їй брати подіуми світового рівня.
Олександр Біланенко віднині буде тренером жіночої збірної команди України і тренуватиме знаменитих сестричок Валентину та Віту Семеренко.
Сергій Седнєв працюватиме провідним тренером збірної команди України з біатлону при Міністерстві молоді та спорту.
Передача естафети
Слова сказано, подарунки отримано, гвинтівки здано, прощавайте щоденні тренування та напружені старти. Хтозна кому доведеться тепер стріляти з переможної зброї Сергія, Наталії та Олександра. А от гвинтівку Андрія Дериземлі, з якою він подолав тисячі кілометрів засніжених трас, отримав вихованець заслуженого працівника фізичної культури та спорту України, заслуженого тренера України, старшого тренера-викладача з біатлону спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з лижного спорту фізкультурно-спортивного товариства «Україна» Миколи Зоца, — племінник Андрія Дериземлі — Андрій Даценко.
І сталося це за збігом обставин, і аж ніяк не тому, що цей хлопець родич Дериземлі, просто за зростом ця гвинтівка більше нікому зі спортсменів не підійшла. Адже за правилами, зброя підбирається по формі плеча та зросту спортсмена. Зріст Андрія Даценка майже такий як у його титулованого дядька 187 см.
Що ж, побажаймо нашій дорослій збірній та юніорам успішних стартів та переможних фінішів. Попереду у Клуба літній пікнічОк, під час якого шанувальники біатлону влаштовуватимуть для усіх бажаючих естафети та конкурси і частуватимуть всіх запашним кулішем.
Спасибі за надану допомогу
Організовуючи захід дуже хотілося зробити його таким, щоб запам’ятається для наших спортсменів на багато років. Заступник президента Клубу Тамара Дорохіна прописувала й прораховувала кожну хвилину цієї зустрічі. Кожен з членів клубу виконує певний відрізок роботи, однак режисура та постановка таких зустрічей завжди лежить на Тамарі Федорівні.
Здається, і цього разу все пройшло на одному диханні, без будь-яких смуг перешкод. Однак напередодні зустрічі членам Клубу довелося докласти немало зусиль для пошуку коштів на організацію заходу. Зголосилися підтримати святкування дня народження Клубу люди, котрі по справжньому цінують успіхи наших спортсменів, їхні заслуги перед країною, а ще завжди відкривають двері у здоровий спосіб життя кожному, хто хоче їх бачити.
Дякуємо нашим друзям за підтримку!
Голові Чернігівської обласної парторганізації ВО «Батьківщина», народному депутату VI та VII скликань Валерію Дубілю, голові Чернігівської міської парторганізації УДАР Оксані Голубовій, депутату обласної ради Івану Якубу, депутату обласної ради Сергію Сергієнку, Ларисі Нейморовець студія Alfa Gravity «МудРа», ПАТ «Чернігівська макаронна фабрика», Сергію Барбашу — ТОВ «Форзас» та голові ГО «Піромагія» Миколі Романову.
Особливу подяку Клуб висловлює представникам мас-медіа за систематичну інформаційну підтримку, цікаві, змістовні, оригінальні репортажі про наших спортсменів та їхніх уболівальників:
ТРА «Новий Чернігів», журналіст Артем Євминець
ТК «Дитинець», журналіст Юрій Михуля
Інтернет-видання «Суспільний кореспондент», керівник проекту, журналіст Сергій Кордик
Газета «Деснянка», спецкор Сергій Гайдук
інтернет-видання Високий Вал, журналіст Альона Шепіда,
газета «Чернігівські відомості» журналіст Сергій Мекшун
а також газета «Гарт» та інтернет-видання «Чернігівський монітор».
Світлана СОКОЛ
Відео про цю подію тут:
https://www.sknews.net/znamenyti-biatlonisty-z-chernihova-zavershyly-sportyvnu-karjeru-video/