Після встановлення приладів обліку теплопостачання, мешканці Чернігова стали платити удвічі-тричі більше грошей.
Ще наприкінці минулого року в деяких житлових будинках по Проспекту Перемоги (№ 81, 82, 83, 84) в м.Чернігові встановили загальнобудинкові лічильники обліку теплопостачання.
Та коли споживачі тепла отримали квитанції, то були ошелешені – тільки за січень цього року в розрахункових документах нараховані суми в 2-3 рази вище ніж в грудні, в середньому 2500—3000 грн за 3-кімнатну квартиру.
Тож мешканці звернулися до свого представника − депутата Чернігівської міської ради Віктора Тарасова, аби він посприяв у вирішенні цього питання, тобто допоміг з`ясувати чому одразу після встановлення лічильника суми в квитанціях стали удвічі-тричі більшими.
У свою чергу Віктор Тарасов ініціював створення комісії, до якої увійшли як мешканці будинків, так і представники організації (ТОВ «ТЕХНОВА»), що забезпечує теплопостачання до помешкань жителів міста.
Чомусь мені здалося, що комісія створена задля окозамилювання, аби заспокоїти людей і дотягнути без протестів до закінчення опалювального сезону, а потім, як завжди, якось вже буде…Принаймні, у мене склалося така, нехай і суб’єктивна думка.
А взагалі встановлення загальних лічильників на багатоповерховий будинок, як і по газу, споживанню води, так по теплу, є найгрубішим порушенням елементарних прав споживачів, через що у людей справедливо виникає обурення вже не тільки на дії монополістів, а й таким чином підривається довіра до влади та держави. Не може існувати така ситуація, коли один мешканець повинен відповідати за дії іншого, це називається загоном людей, як овець, у стійло або отару. Створення ОСББ – це і є якраз той негативний винахід людства, який, впевнений, досить довго не проіснує, бо він суперечить здоровому глузду і всім нормам людського співжиття. З подібною колективщиною радянська людина вже стикалася – нічого доброго з того не вийшло.
Владні інституції у нормальних країнах усувають перешкоди та створюють умови для нормального співжиття своїх громадян, а не так як у нас – встановлюючи загальні лічильники (один на всіх), встромляють палки в колеса, аби гірше було, головне – набити власні кишені, використовуючи будь яку можливість.
Сергій Вітер
Ну почему же нельзя в каждую квартиру ставить счетчик? Можно, если захотеть. Я поддерживаю автора насчет Белоруссии — так вот по такому же принципу и у нас надо делать — поменять все трубы за счет монополистов (почему в Респ.Белор. можно за счет государства, а у нас — нет?) и паралельно установить дополнительные, чтобы возможность была регулировать каждой семье тепло черех установку индивидуального счетчика.
А як це автор пропонує обліковувати споживання тепла і без лічильника? Адже ж в старі будинки не омжна підключити в кожну квартиру прилад обліку.
А я впевнена, що якби сьогодні клич кинули на протестні заходи якісь (мітинги, пікети, марші тощо) стосовно високих тарифів та цін на все, то 90 відсотків людей, а може й більше підтримали б ці вимоги. Бо так далі — з такими тарифами- жити не можна. Треба щось робити!
Ну вот — приехали. Кто нас послушает? Так давайте сидеть и дальше и платить 90 процентов от зарплаты за коммуналку.
Все это правильно. Только кто нас послушает?