Державне агентство лісових ресурсів налагоджує співпрацю з Австрією

10 січня 2017 р. відбулася зустріч т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христини Юшкевич з Надзвичайним та Повноважним Послом Австрійської Республіки в Україні пані Герміне Поппеллер.

Під час зустрічі сторони, зокрема, приділили особливу увагу розвиткові співробітництва у рамках підписаного Міністром аграрної політики та продовольства України Тарасом Кутовим та Федеральним Міністром сільського та лісового господарства, навколишнього середовища та водного господарства Австрії Андре РупрехтеромМеморандуму про взаєморозуміння та співпрацю у сфері лісового господарства.

«Досвід Австрії у сталому та невиснажливому веденні лісового господарства дуже цікавий. Співпраця наших держав дасть змогу впровадити ефективні та екологобезпечні технології для лісоуправління. Для мене є пріоритетом, і це записано в Меморандумі, що лісівництво має бути наближене до природи. Основна задача це збереження біорізноманіття лісів», — підкреслила Христина Юшкевич.

У свою чергу, пані Посол зазначила, що Австрія також зацікавлена у розвиткові співпраці з Україною. Для цього найближчим часом до України прибуде делегація Федерального Міністерства сільського та лісового господарства, навколишнього середовища та водного господарства.

У зв’язку з цим, сторони домовилися про проведення розширеної зустрічі фахівців лісового господарства обох держав для обговорення питань виконання Меморандуму та напрацювання конкретних кроків його реалізації.

Меморандумом передбачається налагодження співпраці, зокрема, щодо:

  • ведення лісового господарства на основі об’єктивних даних та інформації (у тому числі даних національної лісової інвентаризації);
  • виконання прикладних досліджень стосовно охорони та захисту лісів, лісової генетики, досліджень ґрунтів та екології;
  • зменшення впливу змін клімату та адаптації до його змін у лісовому секторі, у тому числі заходів щодо попередження стихійних лих;
  • оцінки потреб у лісовій інфраструктурі та будівництва лісових доріг;
  • підвищення екологічної обізнаності суспільства, освіти та розвитку екологічної культури населення щодо питань збалансованого лісоуправління.

Передбачається, що співпраця здійснюватиметься шляхом обміну науково-технічною інформацією, та документацією з наукових досліджень і розробок у галузі лісового господарства. Також плануються обміни фахівцями, науковими співробітниками і консультантами.

Наявність Меморандуму сприятиме пошуку міжнародних джерел фінансування для здійснення такої співпраці.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?