Що отримали акціонери Привату від націоналізації? Як це відіб'ється на кишені українців і малому бізнесі? Яка ціна питання для Петра Порошенка? На ці та інші важливі питання у своїй статті відповів лідер партії «Успішна країна» Олександр Клименко.
«Профіт» акціонерів Привату – $ 4-5 млрд. Це – приблизно 5-7 тис грн, які лягли на кожного громадянина України. І ми рано чи пізно заплатимо ці гроші — у податках, акцизах, або просто завдяки інфляційному ефекту», — наводить свої розрахунки екс-голова Міндоходів.
Серед активів, які «повісив» на банк Коломойський, є цікаві для президента і його оточення, розповідає Клименко. Це і авіакомпанія МАУ, і курорт Буковель, і навіть телеканал «1 + 1». Є висока ймовірність, що всі активи також перейдуть у власність держави.
«Після того, як цієї зими на Буковелі досхочу натішаться чиновники — як тут не організувати програму лояльності «для своїх» — компанії «приватизують» в потрібні руки», — описує ситуацію політик.
Обурило Клименка в тому числі те, що топ-менеджери Привату «спокійно виходять перед журналістами і віщають про «технологічність» банку».
«Нам оголосили лише: все о'кей, за все заплатить держава, ціна питання — 148 мільярдів гривень ($ 5,6 млрд за курсом). А це ж гроші, що належать українцям — їх могли б витратити на будівництво доріг, утеплення будинків. Як держава, у якої не вистачає на стипендії студентам, взагалі може заїкатися про спонсорування олігарха? Виявляється, може. Якщо це Україна часів Петра Порошенка», — пише лідер «Успішної країни».
Небезпека націоналізації, вважає Клименко, ще й в тому, що з банку піде бізнес.
«Ряд програмних продуктів — «Приват48», або P2P-кредитування (коли фізособа дає кредит юрособі або іншій фізособі, використовуючи банк, як посередника) — є настільки вигідними, що на них «висить» до 80% систем підприємств. Чи залишаться вони, розуміючи, що кожну операцію можуть «під лупою» моніторити в ДФС? І що через півроку-рік, коли черга дійде до їх бізнесу, будуть донараховані податкові виплати — а в тому, що це може статися, сумнівів немає? Велике питання», — вважає політик.
Позначиться приватизація і на мікробізнесі, оскільки через банк за допомогою «Приват24» проходили величезні суми електронних платежів – за товари і послуги, взаєморозрахунки, проплати.
«Зручно в кризу: виставив реквізити — отримав оплату, і не потрібно вести звітність, знай собі, плати єдиний податок. Тепер вони також опиняться під мікроскопом податкових органів і Мінфіну, який може в будь-який момент смикнути кожного, «нарахувати» до потрібної суми — і пропадай, єдиний податок», — написав Клименко.
На завершення публікації політик зазначив: «У черговий раз, залазячи до людини в кишеню, щоб забрати у нього зайві 5-7 тисяч грн, влада замість того, щоб сказати спасибі, знову поставилася до мільйонів українців як до «біомаси».