Куди і як спрямовуються кошти, виділені на соцстрахування громадян

БІЛЬШЕ 134 МЛН. ГРН. СПРЯМОВАНО НА МАТЕРІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАЦЮЮЧИХ ГРОМАДЯН ЧЕРНІГІВЩИНИ ТА НАДАННЯ ЇМ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ У 2016 РОЦІ.

До завершення заходів, пов'язаних з утворенням Фонду соціального страхування України та його робочих органів, виконавча дирекція обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та 9 міжрайонних і Чернігівська міська дирекції продовжують працювати над актуальними питаннями у сфері соціального страхування, у тому числі проводять планові семінари – навчання із фінансовими працівниками, головами та членами (уповноваженими) комісій із соціального страхування підприємств, установ, організацій.

В 2016 році, крім традиційних семінарів із страхувальниками, в листопаді – грудні проведені семінари на тему: «Відновлювальне лікування (медична реабілітація) застрахованих осіб та членів їх сімей у реабілітаційних відділеннях санаторно – курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності».

Зазначимо, що дирекції, як правило, проводять такі семінари двічі на рік. Загалом, у минулому році, проведено 67 семінарів – навчань, в яких брали участь 3 199 слухачів, які представляли 2 796 страхувальників районів та міста Чернігова. Найбільшу кількість семінарів-навчань проведено з представниками страхувальників Чернігівської міської дирекції (18), Корюківської (11) та Новгород-Сіверської (8) міжрайонних дирекцій. Наймасштабнішу навчальну кампанію провела Чернігівська міська дирекція (986 слухачів).

Водночас, проведені семінари – навчання зі страхувальниками із чисельністю до 10 осіб, що дало змогу забезпечити індивідуальний підхід до фінансових працівників підприємств, установ та організацій із певними труднощами в роботі з питань соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Таких семінарів – навчань було проведено 33, в яких брали участь 238 осіб, що представляли 210 страхувальників районів та міста Чернігова.

sotsstrahuvannya-2Отже, участь у семінарах – навчаннях упродовж минулого, 2016 року, брали 3 437 фінансових працівників, голів та членів (уповноважених) комісій із соціального страхування підприємств, установ, організацій (на 13 семінарів і на 1 281 слухача більше ніж у 2015 році). На них розглядалися питання про зміни у законодавстві в системі соціального страхування, про роботу комісій (уповноважених) із соціального страхування підприємств, установ, організацій, про надання застрахованим особам відновлювального лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно – курортних закладів за рахунок коштів Фонду, про порядок розгляду травм невиробничого характеру, про порядок проходження листків непрацездатності та інші.

Перед учасниками вищезазначених заходів, крім директорів та спеціалістів районних та міської дирекцій, виступали працівники виконавчої дирекції обласного відділення Фонду: Г.В.Мазур – начальник відділу соціальних послуг, В.А.Донець — начальник відділу експертизи тимчасової непрацездатності та якості медичних послуг, О.М.Загуменний — начальник сектору надання матеріального забезпечення.

Проведені семінари, без сумніву, сприяли підвищенню обізнаності страхувальників із змінами у нормативно – правовій базі системи загальнообов’язкового державного соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та поліпшенню якості роботи із працюючими громадянами Чернігівщині в питаннях одержання ними матеріального забезпечення внаслідок тимчасової непрацездатності пов’язаної з хворобою, вагітністю й пологами, необхідністю догляду за хворим, у разі смерті застрахованої особи, а також соціальних послуг у вигляді відновлювального санаторно – курортного лікування, на які було спрямовано у 2016 році більше 134 млн. грн.

В 2017 році проведення семінарів – навчань буде продовжено.

Євгеній Столєтов, виконавча дирекція обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Фото із семінару – навчання, яке проводилося Ніжинською міжрайонною виконавчою дирекцією в листопаді 2016 року

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?