На Чернігівщині професійно обстежують бійців АТО з усієї країни

У Чернігові за сприяння обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення, а також місцевого управління охорони здоров’я налагоджено постійне медичне обстеження учасників антитерористичної операції.

Нині воїни АТО та члени сімей загиблих з різних куточків країни можуть безкоштовно обстежитись в медичному центрі протягом 1-2 днів, надавши персоналу лише копію пільгового посвідчення.

Враховуючи спекотну пору року, коли багато лікарського персоналу та самих бійців знаходяться на відпочинку, обстеження пройшли майже 100 учасників АТО. За наявності будь-яких захворювань лікарі пропонують пацієнтами стаціонарне лікування.

У нас є два відділення, це терапевтичне з кардіологічними ліжками і відділення неврозів пограничних станів, − розповідає Іван Осадців  – завідувач поліклінічного відділення Чернігівського центру радіаційного захисту та оздоровлення населення. − У нас в цих відділеннях пройшли лікування п’ять чоловік. Одночасно, ми після проведення диспансеризації складаємо план, як зазвичай план оздоровлення учасників АТО. І в разі необхідності туди включаємо такий пункт, як санаторно-курортне лікування... .Диспансеризація в нашій поліклініці передбачає огляд  десяти спеціалістів, вузькопрофільних, які оглядають відповідно до наявних скарг, наших пацієнтів,  учасників АТО.

Багато бійців АТО повернулися зі Сходу додому, але жахливі події Донбасу переслідують їх і донині. Олександр у складі першої танкової бригади захищав спокій на Луганщині і ці події не відпускають його і донині.

Порадили сюди лягти, лежу лікуюсь. Кажуть що не все так погано, ну трошки надо відремонтуватись, − ділиться своїми враженнями Олександр Лепеха – учасник АТО. Хочеш жити, то жити будеш, треба лікуватися, якщо є якісь проблеми, то єсть, немає тут нічого страшного і немає тут нічого стидного такого, тут нормально відносяться до всіх. 

Повернутися бійцям до мирного життя допомагають висококваліфіковані лікарі психоневрологічного відділення.

Завідувачка психоневрологічного відділення Чернігівського центру радіаційного захисту та оздоровлення населення Наталія Мокроусова зазначила: 

− Більшість людей, які побували в зоні бойових дій, в них розвивається, як вже широко відомо, посттравматичний стресовий розлад. А проблема невротичних розладів на той час і на зараз є дуже актуальною. З’явилася категорія населення, які також дуже потребує саме такої допомоги, це учасники АТО, це переселенці, це люди, які також їхні родичі, дуже багато звертаються до нас... Ми застосовуємо медикаментозну терапію плюс психотерапевтичну допомогу, реабілітаційні програми, тобто весь комплекс. Паралельно учасник АТО може пройти повне соматичне обстеження, це і узі, там черевної порожнини, комп’ютерну томографію.

Вже незабаром багато  бійців, скориставшись порадами  лікарів  зможуть  пройти кваліфіковане медичне обстеження та по можливості стаціонарно підлікуватись.

Ігор БЕРЕЗИНСЬКИЙ

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?