На Чернігівщині масово знищуватимуть диких свиней

На Чернігівщині незабаром можуть зникнути дикі свині. І все через кампанію, яка здійснюється щоразу після епізодичного спалаху небезепечної хвороби африканської чуми цих тварин. Щойно група журналістів із Чернігова повернулися з Коропського району  − місцеві мешканці краю занепокоєні тим, що в лісах майже повністю знищений цей вид тварин і теж через  причину цієї напасті.

Фото Миколи Тищенка м. Чернігів
Фото Миколи Тищенка м. Чернігів

Місяць тому в одному з приватних господарств Куликівського району свині захворіли на африканську чуму. І незважаючи на те, що випадок стався у «приватника», вкотре винними стали дикі свині.

Якщо в наступні роки події будуть розгортатися за тим самим сценарієм, то, як зазначає чернігівський «природничо-лісовий» журналіст Микола Тищенко, дикого кабана можна буде побачити тільки в Менському зоопарку.  Аналогічні припущення-побоювання висувають і місцеві мисливствознавці.

Фото Миколи Тищенка м. Чернігів
Фото Миколи Тищенка м. Чернігів

Сьомого липня в Чернігівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася робоча нарада з користувачами мисливських угідь. Мова йшла про повну депопуляцію дикого кабана на Чернігівщині.

Відкриваючи засідання, заступник начальника Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Пономаренко зазначив, що всі витрати знову ляжуть на користувачів мисливських угідь та державну лісову охорону Чернігівського ОУЛМГ.

кабани 2 фото Миколи Тищенка ЧернігівНачальник відділу мисливського господарства Микола Пиріг довів до відома користувачів мисливських угідь зміст протоколу №1 засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській облдержадміністрації від 01.07.2016 року. Цим протоколом передбачена повна депопуляція дикого кабана на всій території області.

кабани 3 фото Миколи Тищенка ЧернігівНачальник державної екологічної інспекції в Чернігівській області Леонід Бурковський підкреслив важливість присутності при спалюванні тварин представників екологічної інспекції, а також фото та відео-фіксації цього процесу.

кабани 4 фото Миколи Тищенка ЧернігівУ нараді взяв участь заступник начальника обласного управління ДСНС Ігор Афанасьєв. За його словами, спалювати тварин треба на спеціально відведених для цього майданчиках. Він також наголосив на тому, що рятувальники готові співпрацювати з мисливцями, лісівниками та екологами.

Зрозуміло, що користувачі мисливських угідь не надто зраділи перспективі цілковитого відстрілу диких свиней, адже всі витрати знову ляжуть на їхні плечі. До того ж у попередні роки мисливські господарства Чернігівщини чи не найбільше в Україні постраждали від африканської чуми свиней. Та й, як зазначалося вище, через такі масові заходи знищать усіх диких свиней.

Фото Миколи Тищенка

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?