Міністерство інформаційної політики України ще наприкінці минулого року повідомило про те, що загалом у Донецькій і Луганській областях встановлено 46 передавачів, які повинні відновити українське мовлення в регіоні після захоплення і руйнування телевеж проросійськими терористами. З цією ж метою у зоні АТО встановлено 180 супутникових антен.
На прикордонній з Росією Чернігівщині, зокрема, у Холмах, що охоплює Корюківщину та деякі населені пункти Семенівського й Новгород-Сіверського районів, встановлено аналоговий телевізійний передавач, потужність якого удвічі більша за попередній (було 5 кВт, а тепер – 10 кВт).
Планувалося, що як в першому так і в другому випадку, національні передавачі просто таки «заглушать» ворожі телерадіоканали. Однак насправді цього не сталося, а відтак віддалені села й досі залишаються неохоплені радіусом трансляції української продукції мас-медіа, не кажучи вже про майбутнє цифрового телебачення та якості телепередач, які сьогодні пропонуються українському глядачеві. До того ж, на підконтрольній українській владі території Сходу нашої країни практично відсутня друкована продукція – газет не бачать місцеві мешканці східних регіонів вже давно.
Про це говорив радник голови Чернігівської облдержадміністрації Василь Чепурний під час презентації книги Віктора Моренця «Сім спогадів визвольної війни 1917—1920 р.р.»
Подробиці – у відео: